Аналіз води: як правильно збирати матеріал
Правильний та надійний аналіз води можна замовити на https://himanaliz.ua/uk/poslugi/khimichniy-analiz-vodi/. Такі лабораторії мають сучасне обладнання та великий штат досвідчених спеціалістів. Вони контролюють увесь цикл аналізу, проте бувають ситуації, коли доводиться набирати воду на перевірку самостійно.
Як правильно провести самостійний забір води на аналіз?
У більшості випадків забір води працівники приватних лабораторій проводять без участі замовника. Вони мають потрібне обладнання та навички. Проте державні центри перевірки, а також безкоштовні лабораторії просять замовників провести процедуру самостійно через брак коштів, часу та людського ресурсу. Іноді джерело знаходиться надто далеко від основних адміністративних центрів, тому клієнтам доводиться все проводити самостійно та доставляти рідину в лабораторію.
Отож, провести забір може будь-хто. Головне – дотримуватися певних правил:
1. Для забору використовується лише чиста стерильна (нова і нерозпакована) тара. Мінімальний об’єм мусить бути 0,5 л. Таку тару можна взяти в лабораторії, де буде проходити перевірка. Також можна простерилізувати використану скляну чи металеву пляшку.
2. Перед тим, як набирати воду, варто обдати вогнем вихідний отвір, звідки вона буде текти (край крана). Перед забором вода повинна стекти не менше 15 хвилин. Це обов’язкова вимога.
3. В процесі воду необхідно набирати маленькою цівкою. Кришу до тари закривають так, щоб не торкатися внутрішньої поверхні руками. Це може вплинути на результати перевірки.
Після забору воду привозять в лабораторію протягом двох годин. Це теж важливо, адже в процесі може з’явитися певний осад чи мікроорганізми. Для чистоти аналізу необхідно привозити незастояну воду.
Дуже важливо дотримуватися правил, щоб отримати правильні результати. Краще проводити процедуру в стерильних рукавичках та не зволікати з доставкою матеріалу в лабораторію. Тільки так можна дізнатися, наскільки вода підходить для вживання та приготування їжі.

Бал за хімію і фізику стане вагомішим - нові правила НМТ 2025

Абітурієнти, які складатимуть НМТ з фізики або хімії у 2025 році, матимуть переваги при вступі до профільних вишів.
переглядів: 125
Чи справді сіль пришвидшує кипіння води

Серед кулінарів досі побутує думка, що додавання солі у воду пришвидшує її закипання. Здавалося б, твердження логічне: мовляв, сіль нібито запускає певні хімічні процеси, які зменшують час доведення води до кипіння.
переглядів: 137
Від сьогодні можна подати повторну заявку на НМТ

Із 9 по 14 травня триває реєстрація для участі в додаткових сесіях національного мультипредметного тесту (НМТ).
переглядів: 161
Чим відрізняється фторопласт від інших видів пластику

Фторопласт не використовують «просто так» — його обирають, коли інші матеріали не витримують умови експлуатації. Він дорогий у порівнянні з поліетиленом або поліамідом. Наприклад, якщо розглянути товари від ТОВ ПКФ Електропласт — постачальника кондукційних та електроізоляційних пластиків, фторопластові заголовки будуть приблизно у 2-3 рази дорожчі за інші. Але матеріал є незамінним там, де потрібно поєднання хімічної стійкості, термостабільності й мінімального тертя. Розгляньмо конкретні галузі та чому саме ПТФЕ.
переглядів: 415
На частині вулиць Рівного можливе ускладення рух

У Рівному тривають дорожні роботи: можливе ускладнення руху транспорту на деяких вулицях
переглядів: 501