Що робити, якщо ваш сімейний лікар звільнився
На дашборді НСЗУ можна побачити, скільки декларацій має кожен лікар первинки у медичному закладі, який вас цікавить. Для цього відкрийте електронну карту місць надання первинної медичної допомоги bit.ly/337640i, у полях ліворуч оберіть область, населений пункт та назву закладу. Якщо знаєте конкретного лікаря, його ім’я також можна обрати зі списку. Якщо ні, внизу праворуч побачите список усіх лікарів первинки, які приймають у цьому закладі. Там також вказана кількість декларацій, які вже має цей лікар, та їх ліміт. Якщо навпроти прізвища стоїть галочка, то лікар уже набрав оптимальну кількість пацієнтів, якщо стрілочка, то ще ні.
Якщо ж трапилося так, що у вашому населеному пункті всі лікарі первинки вичерпали ліміт, то з вами все одно мають укласти декларацію, адже оптимальна кількість пацієнтів не означає максимум. Якщо відмовляють — зверніться до місцевого департаменту охорони здоров’я.
Центри первинної медичної допомоги мають інформувати пацієнтів про звільнення тих лікарів, з якими вони уклали декларації. Ось яким чином:
— розміщувати інформацію безпосередньо у центрі ПМД, в доступному для пацієнтів місці;
— розміщувати інформацію на вебсайтах, у соцмережах відповідного ЦПМСД. Звичайно, якщо заклад має власні вебсторінки;
— індивідуально повідомляти пацієнтів телефоном чи в інший спосіб, визначений пацієнтами.
Заклад первинної меддопомоги має протягом одного місяця з дати звільнення лікаря, а значить і припинення дії декларації, повідомити про це пацієнта (або його законного представника) за допомогою бажаного способу зв'язку, зазначеного у декларації такого пацієнта.

Як вивести плями від фруктів з одягу: дієві поради для господинь

Фруктові плями на улюбленому одязі — справжнє випробування для кожної господині. Вишня, чорниця, полуниця, виноград чи гранат залишають яскраві сліди, які глибоко вбираються у тканину.
переглядів: 145
Як приготувати літній десерт: швидкий рецепт, що освіжає

У літню спеку хочеться чогось легкого, прохолодного та смачного. Ідеальним варіантом для такого випадку є освіжаючий десерт, який не потребує багато часу на приготування і не перевантажує організм.
переглядів: 224
Як з рівненського автвокзалу їдуть маршрутки і автобуси (початок доби)

Літо - час мандрівок, найкращий період, аби вибратися у дорогу за різними напрямками. Та для успішної мандрівки треба усе ретельно спланувати. І головно - спланувати час виїзду. Пропонуємо вашій увазі довідковий час відправлення рейсів за різними напрямками.
переглядів: 702
У МОЗ попереджають про небезпеку лептоспірозу: як захистити себе влітку

Медики попереджають українців про загрозу лептоспірозу — гострого інфекційного захворювання, яке особливо активізується у літній період. Інфекція передається людині через контакт із водою, ґрунтом або їжею, зараженими бактеріями лептоспір. Найчастіше джерелом зараження стають гризуни.
переглядів: 308
На території Рівненського зоопарку встановили підйомник

Рівненський зоопарк зробив ще один крок до безбар’єрності. Вхід до Екзотаріуму тепер облаштований сучасним підйомником для людей на кріслах колісних, а також для батьків із дитячими візками.
переглядів: 986