Щоб рівнянам на льоду було безпечно: 8 порад від МНС
Міцність льоду можна частково визначити візуально.
Безпечним вважається лід на водоймах при температурі повітря нижче 0 градусів:
- для однієї людини - лід повинен бути синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 5-7 см (лід блакитного кольору - найміцніший, білого - міцність у два рази менше, сірий - свідчить про присутність води в товщі льоду);
- для групи людей – товщина покриву має бути не менше 15 см (дистанція в колоні по 4 чоловіки 5 м);
- при масовому катанні на ковзанах – завтовшки 25 см.
2. Переходячи замерзлу водойму користуйтеся обладнаними льодовими переправами або прокладеними стежками. Якщо їх немає, перш ніж рухатись, необхідно прокласти маршрут і переконатися в міцності льду попереду за допомогою пешні (маленького лому для рубання льоду) чи підручними засобами.
3. Якщо лід недостатньо міцний, припиніть рух і повертайтеся назад, роблячи перші кроки, не відриваючи ніг від поверхні. В жодному разі не перевіряйте міцність льоду ударами ніг!

4. Обходьте небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу. Будьте особливо обережні в місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами промислових підприємств, які впадають у водойму, кущами і травою, що виступають на поверхню.
5. Для групи: йдіть один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду. Перевозити малогабаритні, але важкі вантажі потрібно на санях або інших засобах з найбільшою площею опори на поверхню льоду.
6. Кататися на майданчиках, влаштованих на водоймі, дозволено лише після ретельної перевірки міцності льоду. Лід повинен бути завтовшки не менше 12 см, а при масовому катанні не менше 25 см.
7. Любителям зимової риболовлі: на невеликому майданчику не пробивайте багато ополонок, не стрибайте і не бігайте по льоду, не скупчуйтесь у великі групи. Рибалки повинні пробивати ополонки на відстані 5 – 6 метрів одна від одної. Кожен рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет та мотузку довжиною 15 – 20 м з петлею на одному кінці і вантажем вагою 400 – 500 г – на іншому.
8. І головне – не ходіть на замерзлі водойми поодинці: удвох або в компанії і веселіше, і безпечніше! =)

Матеріали до теми:
На Рівненщині врятували чоловіка, який провалився під лід
Школярі з Рівненської області - призери «Школи безпеки»
Поради рівнянам, як не впасти в ожеледицю

Комбуча – давно забутий чайний гриб, що знову в моді
Ще кілька десятиліть тому майже в кожній українській кухні на підвіконні жив у трилітровій банці «чайний гриб». Його поїли солодким чаєм і щотижня зливали напій — кислуватий, трохи ігристий, із незвичним смаком. Тоді його пили для «загального оздоровлення» — і не замислювались, що це насправді справжня домашня комбуча, напій, який сьогодні став світовим wellness-трендом.
переглядів: 604
5 хвилин на підготовку: швидкий рецепт яблучого пирога до чаю

Що приготувати, коли хочеться смакоту, але багато часу немає? Смачний швидкий пиріг за нашим рецептом!
переглядів: 256
Рівненщина передала два позашляховики для військових на Сумщину

Голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш повідомив про чергову поїздку до військових, які захищають Сумську область. Цього разу захисникам передали два позашляховики Nissan X-Trail, придбані за кошти з благодійного аукціону, проведеного нещодавно на Рівненщині.
переглядів: 256
Курс валют сьогодні : гривня утримує стабільність

12 липня, курс основних валют в Україні залишається відносно стабільним. Станом на ранок середній курс долара в банках перебуває на рівні 42 гривень, євро — близько 49.
переглядів: 336
Головне за ніч 12 липня: Україна пережила масовану атаку

Вночі Росія завдала масованого удару по кількох областях України. Під ударом опинилися Львів, Луцьк, Чернівці та Харків. Атака здійснювалася ракетами та дронами-камікадзе.
переглядів: 373
Реклама