20.01.2014, 13:12

Школярі з Рівненської області - призери «Школи безпеки»

14 призових місць вибороли школярі з Рівненської області на Всеукраїнському творчому конкурсі «Школи безпеки». У конкурсних роботах школярі успішно демонстрували свої таланти, а також уміння пропагувати правила особистої та колективної безпеки серед ровесників.
Наприкінці 2013 року завершився Всеукраїнський конкурс дитячо-юнацької творчості «Безпека в житті - життя у безпеці», організований Всеукраїнським громадським дитячим рухом "Школа безпеки".

Навколо важливої соціальної проблеми об’єдналися дорослі та діти, адже дитяча смертність від нещасних випадків невиробничого характеру в 2012 році становила 978 дітей віком до 14 років. Метою заходу є пропаганда серед дітей і молоді здорового і безпечного способу життя, виховання культури безпечної життєдіяльності та формування свідомого й відповідального ставлення до особистої та колективної безпеки.

Конкурс проводився у три етапи: шкільний (районний), регіональний (відбірковий) та всеукраїнський (заключний). Учасниками конкурсу стало понад 10000 дітей віком від 6 до 17 років. На фінальний етап конкурсу надійшло понад 500 робіт з 17 регіонів України. Загалом, переможцями та призерами конкурсу в трьох вікових категоріях стали 105 осіб! А ще понад 100 дітей були відзначені журі дипломами.

У номінації «Малюнок» ІІ місце взяла семирічна Софія Цуман із Сарненського навчально-виховного комплексу «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка за живопис «Лелеки повертаються додому…».

У старшій віковій категорії цієї ж номінації всі три призові місця отримали теж рівняни: І – Оксана Метка із ЗОШ №23 м.Рівне за малюнок гуашшю «Нічна пожежа в селі»; ІІ – Євген Мельничук із Рівненського економіко-педагогічного ліцею за графіку «!А він завжди прийде на допомогу»; ІІІ – Катерина Мислінчук - учениця Рівненського природничо-математичного ліцею «Елітар» за акварель із головним девізом Служби 101 – «Запобігти, врятувати, допомогти».

У номінації «Фото» в старшій віковій категорії найкращою стала робота «Екологічна безпека» В’ячеслава Омельяненка із Костопільської гуманітарої гімназії ім. Т.Г. Шевченка. Сподобався журі вірш учениці Олени Заїки - «МНС – єдиний у світі», теж із Костопільської гімназії.

І вкотре, переможні місця отримують вихованці Сарненського навчально-виховного комплексу «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка у низці номінацій. Кращий «Плакат» із промовистою назвою «Ми обираємо здоров’я, ми обираємо –життя» і, як наслідок, друге місце – в одинадцятирічної Ольги Аврамишиної. В номінації «Рукоділля» увагу журі привернула аплікація Максима Шерстюка «Збережи життя» (тематика «Обережно, лід») із застереженням: «Я і мої друзі знають - весною на ковзанці не грають! Небезпечний лід тоді, Дітлахам не минувать біди!».В номінції «Відеофільм, комп’ютерна презентація» призерами стали 10-річна Анастасія Міркевич (презентація «Безпека вдома») і 11-річний Микита Хиноцький («Правила пожежної безпеки»). Оповідання «Я б у рятувальники пішов – нехай мене навчать» 14-річної Тетяни Мокробородової стало найкращим у своїй номінації та віковій категорії. Вірш 8-річного Романа Хмеля «Мої правила безпеки», у якому хлопець розповідає про безпеку в побуті, приніс хлопцеві третє призове місце, а казка «Як джмелик Боні врятував друзів» 13-річному Андрію Цуману – перше.

Кульмінацією конкурсу став вихід у світ книги «Казкові рятівники» під рубрикою «Автори -діти» для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Це збірка з 16 казок - кращих робіт учасників конкурсу "Безпека в житті - життя у безпеці".- Більше 20 дітей малювали ілюстрації до видання, вони з нетерпінням чекали на появу книги, - розповідає Алла Негрієнко, керівник ВГДР «Школа безпеки» та ініціатор проекту. – Ми були вражені креативністю та ерудованістю конкурсантів, які є авторами казок на тематику безпеки, та дітей, які створили до них надзвичайно цікаві ілюстрації.


Щасливе Рівне