Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
28.01.2013, 16:30

"ТОП-20: видатні рівняни": твір про Василя-Костянтина Острозького

фото ukrmap.su

У суботу 13 лютого 1608 року зазвучали дзвони по всіх церквах замкового міста. Лунали вони тихо і сумно на подзвіння. Було це 400 літ тому: у Бозі упокоївся старий Василь-Костянтин Острозький. У відповідь дзвонам острозьким затужили-заплакали дзвони по всій Волині, по всій Україні...
Плакав Остріг, плакала вся Волинь, плакала вся Україна. Князь помер та залишив по собі спомин на віки: перемоги у запеклих битвах, греко-слов’яно-латинську колегію – першу школу на українських землях, що давала середню і вищу освіту, друкарню, власним коштом видану Біблію.

Народився Василь-Костянтин Острозький в 1526 році в невеличкому містечку Дубно. Хто б міг тоді знати, що з нього виросте, як пізніше скажуть наші сучасники, «некоронований король України». Про походження роду князів Острозьких історики й досі ведуть суперечку. Одні стверджують, що рід пішов від Князів Турівських і Пінських, інші – від короля Данила Галицького. Але сам рід вважав себе нащадками київського князя Володимира.

Більше про проект "ТОП-20: видатні рівняни"

Василь-Костянтин Острозький – один із найвидатніших синів України, її сміливий і непорушний охоронець, опікун і ревний оборонець православної церкви. Він активно підтримував братства, їхню діяльність щодо захисту прав і вільностей українців. Ця людина була одним із найбагатших магнатів, власником величезних земельних володінь. Добре освічений, князь володів кількома мовами, добре розумівся на основах богослов’я. Проте головною його заслугою була невтомна боротьба за збереження й розвиток православної культури на українських землях під час утисків і гонінь із боку католицької церкви. Це видатний меценат освіти, науки, книгодрукування, мистецтва. Нашим сучасним мільйонерам-патріотам повчитися б у нього!

Острозька Біблія у проекті "ОГО" "ТОП-5 книг-ювілярів 2011 року"

Князя Василя-Костянтина Острозького по праву можна вважати героєм Рівненщини,бо саме завдяки його друкарні, першій школі в Україні, «Острозькій Біблії» про наш край знають у всій Європі.

Коментарі: