"Чорнобильські" квартири у Рівному ділять зі скандалом та судами [+Аудіо]
Де знайти перелік санаторіїв для чорнобильців?
Якщо просто ситуація так, що люди, які значилися у цій "квартирній" черзі далеко за межами першої десятки, подали в суд та виграли його, тобто мають отримати квартири першочергово. А ті ж, хто мав стати нарешті власником житла згідно з чергою, мали б залишитись ні з чим. Ті, хто стояв у списках, першими також звернулись із позовами до суду і, як повідомили на засіданні виконкому члени громадських організацій, що опікуються "чорнобильцями", теж виграли процес.
Така ситуація обурює і самих чорнобильців. Вони навіть приходили на сесію Рівненської міської ради, аби нарешті встановити справедливість. Проте депутати розвели руками: суд — це суд, і його рішення треба виконати. Та радили не квапитись, бо ж "коли ще ті квартири будуть". Проте не минуло й двох місяців, як власне об’єкт спору став реальним. А саме шість придбаних квартир.
Проти того, що квартири слід розподілити, не виступив жоден із членів виконкому. А от кому їх віддати, мали різні пропозиції. Наприклад, член виконкому Андрій Бортнік запропонував розподілити ці квартири між тими, хто виграв у суді, але згідно із чергою. Але, за словами начальника відділу з обліку та розподілу житла Наталії Марщівської, громадська комісія з житлових питань затвердила рішення в тій редакції, яка була подана на розгляд виконкому. Тобто "розподілити серед осіб, по яких прийняте рішення суду". Хто саме отримає квартири — буде вирішуватися на наступному засіданні комісії, переконує пані Наталія.
— Скандал назріває колосальний, — зазначив міський голова Рівного Володимир Хомко. — Те, що зроблено — абсурд. Але є стаття, яка передбачає три роки тюрми за невиконання рішення виконавчої служби. У залі є представники чорнобильців. Я їм казав: подавайте на мене в суд. Буде інше рішення — буду його виконувати. Пишіть у Верховну Раду, хай відмінять пункт закону, але повинно все бути в межах. Мені ті люди, що 60, що один — однакові. Але не виконати рішення виконавчої служби я не можу, кажу наперед.
Рівнянин-ліквідатор Микола Гайбонюк — спогади
На захист чорнобильців виступив і депутат обласної ради Віктор Ольховик, який очолює постійну комісію облради з питань соціальної політики із захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи:
— Це не таке просте питання. Справа не тільки в тому, щоб дати квартиру 166-му, а не першому. Наша область отримала понад 11 мільйонів на наступне житло, і це житло за попередніми домовленостями буде направлено на дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з аварією на ЧАЕС. І це знову непросте питання. Тому просив би виконком звернутися до Верховного суду, до суду у Рівному та області, аби це питання вирішилося. Адже деякі судді приймають рішення, які принижують права тих 165 людей, які стоять попереду.
Міський голова погодився — рішення Верховного суду прояснило б ситуацію.
— Найкраще рішення було б, аби ви подали на мене і на оце рішення в суд. Він би відмінив його, і я мусив би виконувати це. І на цьому б все закінчилося, — іще раз наголосив мер.
— Багато хто подав апеляції, а за кодексом адміністративного судочинства, якщо апеляція подана, то дія рішення суду по цій справі призупиняється до вирішення апеляції, — зазначив голова громадського об’єднання "Чорнобильське віче" Олександр Савчук. — Тому прошу вас таки дописати "згідно з чергою". А далі вирішувати на наступній комісії.
За словами чиновників, за роз’ясненням вже зверталися в Мін’юст, який і мав би пояснити, як діяти. Адже подібна ситуація з житлом виникає вже не вперше. Проте відповіді так і не отримали...
Врешті, члени виконкому таки затвердили рішення у тій редакції, в якій і було подано на розгляд виконкому. Тобто про те, що квартири розподілять. Між ким саме — вирішать згодом.
Обговорення питання у залі засідань Рівненського міськвиконкому:

аварія на ЧАЕС, квартирна черга, черга, квартири, чорнобильці
В Україні пропонують підвищити пенсійний вік

В Україні знову заговорили про зміну пенсійного віку. Як повідомляється, уже підготовлено відповідний законопроєкт, який передбачає підвищення пенсійного віку з 60 до 61 року.
переглядів: 15
У Рівному частково відключать газ 14–15 липня

У Рівному 14 та 15 липня тимчасово припинять газопостачання на кількох вулицях.
переглядів: 224
Не лише Тунель кохання: що можна побачити у Клевані біля Рівного [ОГЛЯД]

Клевань на Рівненщині вже давно знаний туристам завдяки Тунелю кохання. Щороку сюди приїжджають тисячі людей, аби побачити цю природну арку з дерев, що сплітається над залізничною колією. Але не всі знають, що Клевань має ще дві унікальні історичні пам’ятки, які варто побачити. І все це — в межах кількох кілометрів.
переглядів: 232
На Рівненщині зростає кількість шлюбів

Українці продовжують створювати родини навіть у найважчі часи. За останній тиждень в Україні укладено понад 3 000 шлюбів, і Рівненщина — в п’ятірці областей з найбільшою кількістю одружень.
переглядів: 138
У Рівному вшанували 105 років українсько-польського союзу

У краєзнавчому музеї в Рівному згадали, як 105 років тому Україна і Польща об’єдналися проти спільного ворога. Сьогодні ця історія звучить особливо актуально.
переглядів: 167
Реклама