Рівнянин-ліквідатор Микола Гайбонюк — спогади
— Спочатку на короткий час їздив у зону, щоб виконувати оперативні завдання. А потім сам попросився в зону на постійно, бо там небоєздатним став гарнізон. "Спалені" офіцери (хто набрав певну дозу радіаційного опромінення) вже чекали заміни й відправки додому. Жили ми в аудиторіях медичного училища. Я вів документацію і возив бригади ліквідаторів на захоронення "рижого лісу". Маю 24 виїзди в зону, майже всі в найнебезпечнішу третю. Біля станції була неповторної краси зруйнована українська природа. Моторошно було дивитися на обпалений радіацією ліс, який набрав рижого забарвлення. Ліквідатори бензопилами, лісовалочними машинами, привезеними з Сибіру, різали сосни й складали в глибокий котлован, який потім засипали до метра піском і півметра – землею. Через рівень радіації працювали там по 20-30 хвилин. Територію, де працювали ліквідатори, весь час поливали водою. Згодом на цьому місці посадили новий ліс.
— Тяжко було спостерігати за всім, що робилося в зоні аварії. При виїзді на пункті санітарної обробки перевіряли машини. Якщо виявляли на них більший від допустимого рівень радіації, машини мили. Коли це не допомагало – відправляли на могильник навіть нову техніку. Такою ціною оберталася ця страшна аварія.
— А що вже говорити про людей, які набирали велику дозу опромінення, знаючи, як це негативно позначиться на їхньому здоров’ї. Гранична доза радіації на людину була 25 рентген, а вже з травня 1987-го — 10. З цими рентгенами назавжди мічені атомом ліквідатори втратили здоров’я, радість повнокровно жити. Багато з них уже пішли з життя. Держава не дуже піклувалася про них, а зараз – тим більше. Хоча закон регламентує пільги чорнобильцям, проте вони фінансово не забезпечені.
— Це стосується пенсійних виплат, на лікування, оздоровлення. Два останні роки жодної копійки держава не виділила на спорудження житла інвалідам-ліквідаторам. Не проводиться моніторинг забрудненості територій за межами тридцятикілометрової зони. У 2010 році закінчилася національна програма з ліквідації наслідків аварії. Про розроблення нової тільки починають говорити. Тому нам доводиться боротися за свої права.
— Ліквідатори нашої області згуртувалися в громадське об’єднання інвалідів "Союз. Чорнобиль. Україна", яке очолює Георгій Хиля. Активну участь у ньому беруть члени правління Олександр Савчук, Віктор Ольховик, Ольга Кротюк, Герш Фраєрман. У ці скорботні дні з теплотою в душі пригадую першого голову громадського об’єднання Петра Секідіна. Допомагає у вирішенні багатьох проблем ліквідатор, а нині голова облради Юрій Кічатий. Але держава все більше обмежує наші права й пільги. Тому разом із ліквідаторами з усієї країни напередодні 25-ї річниці аварії на ЧАЕС ми взяли участь у мітингу-протесті на Хрещатику в Києві. Хочеться привернути увагу влади до наших проблем. Адже кожні два дні в Україні вмирає три ліквідатори. У Рівненській області їх меншає, бо йдуть із життя, і збільшується інвалідів за рахунок постраждалого населення, зростає кількість онкохворих. Потрібно завжди пам’ятати, що всі вони не ховалися, а на совість виконували свій громадянський обов’язок.
— Уже 25 років дзвони Чорнобиля стукають у наші серця, змушують нас зупинитися й озирнутись у той страшний 1986-й, пригадати чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, цей біль залишиться з нами.
За матеріалами: "Сім днів"

Коли буде День матері у 2025 році

День матері — одне з найтепліших і найщиріших свят, яке нагадує про безмежну силу материнської любові. Мама — це та людина, яка підтримує в найскладніші моменти, розуміє без слів і дарує любов, що не має умов чи меж.
переглядів: 208
Рівнян попереджають про небезпечні погодні умови

Завтра, 3 травня, очікуються грози, а також деінде пориви вітру.
переглядів: 279
Не тільки ловить злочинців, але й показує цікаві трюки

Службова собака Хані не тільки зайнята пошуками злочинців та зниклих безвісти, але й найбільше обожнює вихвалятися своєю майстерністю у виконанні «трюків».
переглядів: 252
Як на Рівненщині отримують засоби реабілітації

Упродовж першого кварталу 2025 року в Рівненській області видано майже 4 тисячі технічних та інших допоміжних засобів реабілітації. Загалом сформовано понад 5,2 тисячі направлень, з яких 276 призначені для військовослужбовців із регіону.
переглядів: 200
Завтра у Рівному можна буде зустрітися із відомим письменником

Уже цієї суботи, 3 травня, у Рівненській обласній бібліотеці для молоді (вул. Київська, 18) відбудеться зустріч із відомим українським поетом, прозаїком і телеведучим.
переглядів: 323