У Рівному зустріли мощі 12 святих воїнів
Під час хресного ходу віруючі матимуть можливість вклонитися мощам 12 святих воїнів, які жили в різні епохи, але всі вони шановані церквою. Серед них - і наш земляк, князь Федір Острозький. На його честь названо студентсько-викладацький храм Національного університету "Острозька академія", а пам'ять преподобного Федора Острозького церква вшановує 24 серпня.
24 серпня вшановують Преподобного, який жив на Рівненщині
Загалом же до Рівного привезли частинки мощей 12 воїнів-християн: вмч. Георгія Побідоносця, вмч. Димитрія Солунського, вмч. Феодора Тирона, мч. Іоанна воїна, мч. В'ячеслава Чеського, мч. Ієроніма Мелітинського, мч. Мардария Севастійського, мч. Севастіана Римського, мч. Фірмоса Римського, прав. Феодора Непереможного, блгв. кн. Феодора Острозького та прп. Іллі Муромця.
Перед початком вечірнього богослужіння у нижньому храмі Свято-Воскресенського собору м.Рівне святиню зустріли віряни та священослужителі на чолі з архієпископом Рівненським і Острозьким Української православної церкви Варфоломієм.




Графік перебування святих мощей у Рівненській епархії оприлюднила "Рівненщина православна":
Понеділок 30.09
09.00 Свято–Миколаївський жіночий монастир с.Городок Рівненського району
14.00 військові чистини м.Рівне
17.00 Свято–Георгіївське подвір’я м.Рівне
Вівторок 01.10
09.00 Свято–Покровський жіночий монастир смт.Гоща
14.00 Свято–Троїцький жіночий монастир м.Корець
Середа 02.10
09.00 Свято–Георгіївський храм м.Дубно
14.00 храм Різдва Богородиці м.Дубно
Четвер 03.10
09.00 храм св. блг. кн. Олександра Невського м.Радивилів
14.00 Свято–Успенський храм с. Дружба Радивилівського району
П’ятниця 04.10
09.00 Свято–Богоявленський храм м.Острог
14.00 храм св. вел. муч. Катерини м.Здолбунів
Субота 05.10
09.00 Свято–Вознесенський скит смт.Млинів
14.00 відправлення до м.Житомир
Довідка
Острозький Федір Данилович (1360-1446) — князь, луцький воєвода, один із наймогутніших тогочасних магнатів Великого Литовського князівства. Володів містами Острог та Корець. Певний час був намісником Луцька, володарем Дубна та Володимира-Волинського. На чолі волинських полків у 1410 році Федір Острозький брав участь у історичній битві під Грюнвальдом, у якій об'єднаними силами поляків, литовців та українців були розбиті німецькі лицарі Тевтонського ордену, зупинено їх подальше просування на слов'янські землі. Згодом - монах Феодосій у Києво-Печерській лаврі. Жив там у Дальній Феодосієвій печері. Кажуть, що з печери, де жив князь, завжди струменіло світло, хоч не було там ніякого джерела освітлення...

Похований у Києво-Печерській лаврі. Наприкінці XVI — на початку XVII ст. його було канонізовано - над гробом ченця Феодосія почали відбуватись чудеса, і коли гробницю дослідили, виявилось, що тіло у ній - нетлінне. У 1638 році Афанасій Кальнофійський свідчив, що «преподобный Феодор открыто почивает в Феодосиевой пещере в целом теле». У 1907 році з ініціативи священика Богоявленського собору Острога о.Федора Тучемського з Києво-Печерської лаври в собор була перенесена рака (труна), у якій були ікона із зображенням Святого Федора в ріст і частинка його мощей, що знаходяться в соборі донині.
На Рівненщині вшанували магната, що став монахом
Експертна рада проекту "ТОП-20: видатні рівняни", який реалізували до 70-річчя Рівненської обласні Видавничий дім "ОГО" і телеканал "Рівне 1" спільно з Національним університетом "Острозька академія", включила князя Федора Острозького до переліку 20 найвидатніших рівнян усіх часів. Постать і часи князя Федора Острозького змальовано в історичному романі рівненського письменника Євгена Шморгуна «Сніги непочаті».

Федір Острозький, хресний хід, УПЦ, Варфоломій, шанування мощей, мощі
У Костополі відкриють центр підтримки ветеранів та родин загиблих воїнів завдяки японському гранту

На Рівненщині, а саме у Костополі, незабаром відкриється важливий центр підтримки для ветеранів, їхніх родин, а також рідних полеглих та зниклих безвісти воїнів. Ініціатива реалізується громадською організацією "Батьки Янголів", яка об'єднує родини захисників.
переглядів: 159
Онлайн-шлюб через «Дію»: як пара одружилась, перебуваючи в різних країнах [+ІНТЕРВ'Ю]

З осені 2024 року українці отримали нову можливість — одружуватись онлайн через застосунок «Дія». Усе — за кілька кліків на смартфоні, без черг у РАЦСі, поїздок і довідок. Ми поспілкувались із Оленою з Житомирщини, яка 27 червня 2025 року вийшла заміж через нову цифрову послугу. Її історія — про любов, відстань і сучасні можливості.
переглядів: 164
Сліди предків: на Рівненщині виявили поховання XII століття

Під сосновими схилами Пересопниці цього липня розгорнулася нова сторінка української історії: в рамках грантового проєкту «Археологічна майстерня в Пересопниці», що реалізується за підтримки Українського культурного фонду, тут стартували археологічні дослідження.
переглядів: 279
7 липня Рівне проведе в останню путь захисника Сергія Дударя, який загинув на Куп'янському напрямку

У понеділок, 7 липня, Рівне проведе в останню путь свого захисника – сержанта Сергія Михайловича Дударя, який віддав життя за Україну, мужньо виконуючи свій військовий обов’язок на Куп'янському напрямку. Герой загинув 1 липня 2025 року у віці 48 років.
переглядів: 247
Рівненщина попрощалася з чотирма загиблими захисниками України

5 липня о 09:00 на Рівненщині вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих воїнів, які віддали життя за Україну. В різних громадах області відбулися церемонії прощання з Володимиром Губенею, Володимиром Симончуком, Іваном Вишневським та Олегом Семчуком.
переглядів: 520