подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
консультація гінеколога в м. Рівне
28.09.2013, 18:57

У Рівному зустріли мощі 12 святих воїнів

Всеукраїнський хресний хід з мощами 12 святих воїнів, приурочений до 1025-річчя хрещення Київської Русі та 69-ої річниці визволення України від нацистських загарбників, прибув до Рівного 28 вересня.
Хресний хід проводиться з благословення предстоятеля Української православної церкви, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. Розпочався він 22 червня, охопить 25 великих міст України і завершиться 22 грудня у Києві в храмі Всіх святих.

Під час хресного ходу віруючі матимуть можливість вклонитися мощам 12 святих воїнів, які жили в різні епохи, але всі вони шановані церквою. Серед них - і наш земляк, князь Федір Острозький. На його честь названо студентсько-викладацький храм Національного університету "Острозька академія", а пам'ять преподобного Федора Острозького церква вшановує 24 серпня.

24 серпня вшановують Преподобного, який жив на Рівненщині


Загалом же до Рівного привезли частинки мощей 12 воїнів-християн: вмч. Георгія Побідоносця, вмч. Димитрія Солунського, вмч. Феодора Тирона, мч. Іоанна воїна, мч. В'ячеслава Чеського, мч. Ієроніма Мелітинського, мч. Мардария Севастійського, мч. Севастіана Римського, мч. Фірмоса Римського, прав. Феодора Непереможного, блгв. кн. Феодора Острозького та прп. Іллі Муромця.

Перед початком вечірнього богослужіння у нижньому храмі Свято-Воскресенського собору м.Рівне святиню зустріли віряни та священослужителі на чолі з архієпископом Рівненським і Острозьким Української православної церкви Варфоломієм.

Графік перебування святих мощей у Рівненській епархії оприлюднила "Рівненщина православна":

Понеділок 30.09

09.00 Свято–Миколаївський жіночий монастир с.Городок Рівненського району

14.00 військові чистини м.Рівне

17.00 Свято–Георгіївське подвір’я м.Рівне

Вівторок 01.10

09.00 Свято–Покровський жіночий монастир смт.Гоща

14.00 Свято–Троїцький жіночий монастир м.Корець

Середа 02.10

09.00 Свято–Георгіївський храм м.Дубно

14.00 храм Різдва Богородиці м.Дубно

Четвер 03.10

09.00 храм св. блг. кн. Олександра Невського м.Радивилів

14.00 Свято–Успенський храм с. Дружба Радивилівського району

П’ятниця 04.10

09.00 Свято–Богоявленський храм м.Острог

14.00 храм св. вел. муч. Катерини м.Здолбунів

Субота 05.10

09.00 Свято–Вознесенський скит смт.Млинів

14.00 відправлення до м.Житомир


Довідка

Острозький Федір Данилович (1360-1446) — князь, луцький воєвода, один із наймогутніших тогочасних магнатів Великого Литовського князівства. Володів містами Острог та Корець. Певний час був намісником Луцька, володарем Дубна та Володимира-Волинського. На чолі волинських полків у 1410 році Федір Острозький брав участь у історичній битві під Грюнвальдом, у якій об'єднаними силами поляків, литовців та українців були розбиті німецькі лицарі Тевтонського ордену, зупинено їх подальше просування на слов'янські землі. Згодом - монах Феодосій у Києво-Печерській лаврі. Жив там у Дальній Феодосієвій печері. Кажуть, що з печери, де жив князь, завжди струменіло світло, хоч не було там ніякого джерела освітлення...Похований у Києво-Печерській лаврі. Наприкінці XVI — на початку XVII ст. його було канонізовано - над гробом ченця Феодосія почали відбуватись чудеса, і коли гробницю дослідили, виявилось, що тіло у ній - нетлінне. У 1638 році Афанасій Кальнофійський свідчив, що «преподобный Феодор открыто почивает в Феодосиевой пещере в целом теле». У 1907 році з ініціативи священика Богоявленського собору Острога о.Федора Тучемського з Києво-Печерської лаври в собор була перенесена рака (труна), у якій були ікона із зображенням Святого Федора в ріст і частинка його мощей, що знаходяться в соборі донині.

На Рівненщині вшанували магната, що став монахом

Експертна рада проекту "ТОП-20: видатні рівняни", який реалізували до 70-річчя Рівненської обласні Видавничий дім "ОГО" і телеканал "Рівне 1" спільно з Національним університетом "Острозька академія", включила князя Федора Острозького до переліку 20 найвидатніших рівнян усіх часів. Постать і часи князя Федора Острозького змальовано в історичному романі рівненського письменника Євгена Шморгуна «Сніги непочаті».
Коментарі: