На Рівненщині вшанували магната, що став монахом
Окрім протоієрея Василя Жуковського, архієпископу Іларіону співслужили благочинний Рівненського міського благочиння протоієрей Леонід Поліщук, благочинний Острозького благочиння протоієрей Юрій Лукашик, намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких Могилах ігумен Софроній (Бордюк) та запрошене духовенство, повідомляє прес-служба Рівненської єпархії.
9 серпня вшановують святого, перст якого знаходиться у Рівному
До речі, для ігумена Софронія це одне з перших святкових богослужінь у новому сані. Адже рішення про признечнння благочинного Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких могилах ієромонаха Софронія (Володимира Бордюка) намісником вищезазначеного монастиря, з возведенням його в сан ігумена, Священний Синод УПЦ КП прийняв менше місяця тому - 27 липня. Попереднього намісника монастиря, архімандрита Митрофана (Бутинського), того ж дня було призначено керуючим Харківською єпархією, єпископом Харківським і Богодухівським. А висвітили його на єпископа також 24 серпня, у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі Києва.
Священика з Рівненщини висвятили на єпископа у Києві
А по завершенні літургії архієпископ Іларіон очолив у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького Національного університету "Острозька академія" молебень за Україну.



БІЛЬШЕ ФОТО - У ФОТОГАЛЕРЕЇ
Довідка
Острозький Федір Данилович (1360-1446) — князь, луцький воєвода, один із наймогутніших тогочасних магнатів Великого Литовського князівства. Володів містами Острог та Корець. Певний час був намісником Луцька, володарем Дубна та Володимира-Волинського. На чолі волинських полків у 1410 році Федір Острозький брав участь у історичній битві під Грюнвальдом, у якій об'єднаними силами поляків, литовців та українців були розбиті німецькі лицарі Тевтонського ордену, зупинено їх подальше просування на слов'янські землі. Згодом - монах Феодосій у Києво-Печерській лаврі. Жив там у Дальній Феодосієвій печері. Кажуть, що з печери, де жив князь, завжди струменіло світло, хоч не було там ніякого джерела освітлення... Похований у Києво-Печерській лаврі. Наприкінці XVI — на початку XVII ст. його було канонізовано - над гробом ченця Феодосія почали відбуватись чудеса, і коли гробницю дослідили, виявилось, що тіло у ній - нетлінне. У 1638 році Афанасій Кальнофійський свідчив, що «преподобный Феодор открыто почивает в Феодосиевой пещере в целом теле». У 1907 році з ініціативи священика Богоявленського собору Острога о.Федора Тучемського з Києво-Печерської лаври в собор була перенесена рака (труна), у якій були ікона із зображенням Святого Федора в ріст і частинка його мощей, що знаходяться в соборі донині.

Експертна рада проекту "ТОП-20: видатні рівняни", який реалізували до 70-річчя Рівненської обласні Видавничий дім "ОГО" і телеканал "Рівне 1" спільно з Національним університетом "Острозька академія", включила князя Федора Острозького до переліку 20 найвидатніших рівнян усіх часів. Постать і часи князя Федора Острозького змальовано в історичному романі рівненського письменника Євгена Шморгуна «Сніги непочаті».
ТОП-20: видатні рівняни

архієпископ Ілларіон, Василь Жуковський, архиєпископ Іларіон, Рівненщина релігійна, Федір Острозький, 24 серпня
Стартувала реєстрація на "Шаную воїнів, біжу за Героїв України"

Розпочалася реєстрація учасників на щорічний патріотичний забіг пам'яті "Шаную воїнів, біжу за Героїв України". Ця подія — значно більше, ніж просто спортивний захід, це можливість вшанувати пам'ять загиблих захисників, підтримати їхні родини та об'єднатися у спільній шані до Героїв.
переглядів: 57
Працю рівненської дослідниці Ірини Рачковської-Баковецької про поліські "Діди" надрукували у міжнародному виданні

У міжнародному науковому виданні Bibliotekarz Podlaski світ побачило дослідження української науковиці про давню поліську традицію "Діди" (інша назва – "справляння Дідів").
переглядів: 121
Комунальна аптека в Гощі на межі закриття: борги, конкуренція та пошук рішення

У Гощанській громаді — непросте й болюче питання. Після років роботи комунальна міжлікарняна аптека, яка розташована у приміщенні місцевої багатопрофільної лікарні, може назавжди зникнути.
переглядів: 154
"Наші люди вдома": Україна повернула з полону захисників, серед яких 66-річний парамедик з Рівненщини

Україна здійснила черговий обмін полоненими, в результаті якого додому повернулися наші захисники, а також цивільні громадяни. Більшість із них перебувала в російському полоні ще з 2022 року.
переглядів: 347
Рецепт ранкової піци, яка готується за 15 хвилин

Хочете розпочати день смачно та незвично? Спробуйте приготувати піцу на сніданок! Простий рецепт ранкової піци не забере багато часу, зате зарядить енергією на цілий день.
переглядів: 397