17 вересня вшановують ікону "Неопалима Купина"
Ця купина знаменувала собою непорочне зачаття Богоматір'ю Христа від Духа Святого. Ставши Матір'ю, Вона залишилася Дівою: до різдва Діва, у різдві Діва і по різдві Діва.

За народним віруванням, ця ікона спасає доми, де її вшановують, від вогню.
13 вересня - покладення чесного пояса Пресвятої Богородиці
"Неопалима Купина" зображується, іноді в охопленого полум’ям куща, над яким здіймається видима до пояса Богородиця з Дитям на руках. Це зображення зустрічається рідко!
Найчастіше ж зображується восьмикутна зірка, що оточує Богоматір. Зірка складена з двох чотирикутників: червоний — образ вогню, зелений нагадує кущ. По кутках ікони чотири символи, що згадуються в Апокаліпсисі: чоловік, лев, бик, і орел а також Архангели Михаїл, Рафаїл, Уриїл, Салафаїл, Варахіїл і Гавриїл. В правій руці Пречистої Діви іноді малюється драбина, прихилина верхнім кінцем до плеча Богоматері — знамення того, що вона піднесла людство на небо. Іноді пишуть ще Врата і Жезл — символ Спасителя!
11 вересня - Усікновіння голови Івана Хрестителя

Найдавніша ікона, за переказом, написана на камені тієї скелі, де Мойсей бачив таємничий кущ. У 1390 році палестинськими монахами вона принесена в Москву і знаходиться нині в Благовіщенському Соборі.

Ця ікона з давніх давен вшановується на нашій землі, про що свідчить велика кількість шанованих образів цієї ікони Богоматері в різних храмах і монастирях України. А ще її вважають покровительницею усіх пожежників та рятівників, адже вона рятує тих, хто потрапив у біду.

17 вересня, Неопалима Купина, ікона, православ’я, свята, Рівненщина релігійна
Мінус холостяк: іще один гравець БК “Рівне” одружився

Центровий баскетбольного клубу «Рівне» Олександр Шепелев офіційно став сім’янином. Весілля спортсмена з коханою Софією відбулося у рідному для нього Житомирі.
переглядів: 249
У Костополі відкрили нове відділення гандболу для дівчат

9 серпня в Костополі, на базі Обласного спортивного ліцею, відбувся День відкритих дверей, який символізує початок роботи нового відділення гандболу для дівчат. Ця подія стала важливою віхою для розвитку гандболу в Рівненській області і є результатом системної роботи на рівні регіону.
переглядів: 219
Як я сам пригнав авто з Німеччини: історія пенсіонера з Рівного, який усе зробив власноруч

«Коли сказав дітям, що сам поїду в Німеччину по машину — вони подумали, що жартую. Але коли я приїхав додому за кермом “Астри”, мовчали, тільки посміхались. Бо зрозуміли: тато може все».
переглядів: 364
Іноземець набив тату Тризуба після успішної операції в українській лікарні

Унікальна історія трапилась у Першому медичному об'єднанні Львова: 36-річний француз Квентін Коссен, який мешкає на Карибах, прилетів до України, щоб позбутися постійного болю в спині. Після успішної малоінвазивної операції він набив собі татуювання у вигляді українського Герба – як символ вдячності та пам'яті про країну, що йому допомогла.
переглядів: 322
Батько й син Гаврилюки з Рівненщини служать Україні кожен на своєму посту

Дубенський замок зберігає чимало таємниць і легенд, але серед історії є й та, що твориться сьогодні. Тут працює династія, яка стала невід’ємною частиною фортеці. Гаврилюки — батько і син, нині опинилися на двох різних фронтах: один косить траву в оборонному рові, інший боронить Україну на передовій.
переглядів: 673
Реклама