21 вересня — Різдво Пресвятої Богородиці
Відомості про народження Діви Марії не згадуються у Новому заповіті, а передані лише у апокрифічній літературі. Згідно з апокрифічним Протоєвангелієм Якова батьками Марії були Святий Йоаким і Свята Анна. Місцем народження Богородиці вважають Єрусалим.
Пошана до Богородиці розвивається в християнстві поволі. Спершу шанування Божої Матері поширюється на Близькому Сході, в Палестині, в Єгипті, звідти переходить до Італії та інших країн. Перші іконографічні зображення зустрічаються в катакомбах Риму. Спочатку постать Божої Матері повна простоти, що межує з примітивністю. Згодом вона набирає величі та пишноти: з'являється перед вірними, як Цариця Неба в багатому вбранні та в супроводі янголів.

17 вересня вшановують ікону "Неопалима купина"
У Київському Софійському Соборі на вівтарній стіні, що збереглася непорушно з XI століття, представлено Богородицю з піднесеними догори обома руками — це образ так званої Оранти (та, що молиться), її прообраз находиться в візантійській каплиці в Равенні (Італія), що походить із V століття.

Паломництво до Святої Землі: фотогалерея
Першою церквою в Україні, присвяченою Богородиці, була Десятинна церква, яку побудував у Києві близько 986–995 років св. Володимир Великий. Назвали її «десятинною» тому, що великий князь видав на неї десяту частину своїх доходів; у ній поховано св. княгиню Ольгу, Володимирову жінку Анну, — і його самого. Хоч церква завалилася під час оборони від татарських орд Батия — 1240 року — митрополит Петро Могила частково її відбудував. Але церкву було цілковито знищено 1943 року, під час Другої світової війни.

На Рівненщину привезли частку мощей цілителя, який вилікував Володимира Мономаха
З точки зору віровчення Церкви, народження Пресвятої Богородиці - Матері Ісуса Христа - не було подією випадковою і звичною. Адже Божій Матері була відведена важлива роль у втіленні Божественного плану порятунку людства.

православ’я, свято, християнство, Ісус Христос, Різдво Пресвятої Богородиці
Історія Героя з Рівненщини, який відбивав штурми окупантів

Сьогодні для вас історія молодшого сержанта Віталія з Рівненщини, який відбивав штурми окупантів
переглядів: 433
Хто він - госпітальєр з Рівненщини, який повернувся з полону

Сьогодні, 4 липня, відбувся черговий обмін полоненими. Серед них був і один Герой з Рівненщини. Нам вдалося дізнатися, хто саме повернувся з полону.
переглядів: 373
Стартувала реєстрація на "Шаную воїнів, біжу за Героїв України"

Розпочалася реєстрація учасників на щорічний патріотичний забіг пам'яті "Шаную воїнів, біжу за Героїв України". Ця подія — значно більше, ніж просто спортивний захід, це можливість вшанувати пам'ять загиблих захисників, підтримати їхні родини та об'єднатися у спільній шані до Героїв.
переглядів: 187
Працю рівненської дослідниці Ірини Рачковської-Баковецької про поліські "Діди" надрукували у міжнародному виданні

У міжнародному науковому виданні Bibliotekarz Podlaski світ побачило дослідження української науковиці про давню поліську традицію "Діди" (інша назва – "справляння Дідів").
переглядів: 220
Комунальна аптека в Гощі на межі закриття: борги, конкуренція та пошук рішення

У Гощанській громаді — непросте й болюче питання. Після років роботи комунальна міжлікарняна аптека, яка розташована у приміщенні місцевої багатопрофільної лікарні, може назавжди зникнути.
переглядів: 250