Поради: Стерилізація банок в мікрохвильовій печі
Для початку ретельно огляньте всі банки. На них не повинно бути тріщин і відколів. В іншому випадку, в нагрітій мікрохвильовці вони просто лопнуть. Перед обробкою ємності необхідно ретельно вимити. Для цього використовуйте звичайну харчову соду і промийте їх проточною водою.
З приводу того, можна чи ні стерилізувати порожні банки за допомогою мікрохвиль, ведуться суперечки. Адже, як всім відомо, порожні ємності ставити в СВЧ піч не можна. Проте вихід з цієї ситуації все ж таки є - у мікрохвильовку потрібно разом з банками поміщати додаткову ємність, у яку налита вода. Тільки не забувайте про те, що в СВЧ не можна ставити металеві предмети, тому кришки стерилізують традиційним способом.
Декілька основних способів:
Якщо вам потрібні чисті, але мокрі ємності, наповніть їх приблизно 50 мл води і помістіть в мікрохвильову піч. Якщо ж вам необхідні сухі банки, поставте поруч з ними склянку з водою. Час стерилізації - 2-3 хвилини.
Налийте в банку води приблизно на 1 см, поставте в мікрохвильову піч потужністю 700-800 ват приблизно на 2-3 хвилини. В той час, як вода закипає, банку стерилізує паром. Якщо ви ставите кілька ємностей одночасно, час їх стерилізації необхідно збільшити.
Вимивши банки, не витирайте їх, а мокрими поставте в мікрохвильову піч на максимальну потужність. Тримайте їх там до повного висихання, а на це піде 1-2 хвилини.
Банки, які мають більший розмір, відповідно і стерилізувати потрібно довше.
Дволітрові і трилітрові банки стерилізують на боці, попередньо налив в них воду.
Як стерилізувати банки в мікрохвильовій печі, якщо ви вже заповнили їх фруктами або овочами?
Таку обробку проводити в СВЧ ще простіше. Заповнені банки без кришок залийте сиропом або маринадом. Щоб обертання відбувалося без затримки, рівномірно додайте їх в мікрохвильову піч. Доведіть до кипіння рідину всередині ємностей і стерилізуйте протягом двох хвилин.
Читайте також: Рецепт швидкого консервування березового соку
Можна проводити обробку банок з овочами або фруктами, попередньо налив у них невелику кількість заливки і накривши кришками (скляними). Через 2-3 хвилини стерилізації вийміть банки, заповніть киплячим маринадом або сиропом, а потім швидко закатати. Поставте їх на рушник догори дном, переверніть і приберіть на зберігання після повного охолодження.
Стерилізація банок за допомогою мікрохвиль має безліч переваг. По-перше, процес обробки відбувається дуже швидко. По-друге, в один і той же час можна стерилізувати кілька банок. І, нарешті, по-третє, клімат кімнати в цей момент практично не змінюється. З серйозних мінусів, мабуть, тільки один - високі або трилітрові банки не вміщаються у всі мікрохвильові печі.
Остання порада: не забувайте, що банки після стерилізації гарячі, тому не забувайте взяти прихватку.
Більше корисних порад на порталі ogo.ua у рубриці Дім та Споживач

Рівненщина попрощалася з чотирма загиблими захисниками України

5 липня о 09:00 на Рівненщині вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих воїнів, які віддали життя за Україну. В різних громадах області відбулися церемонії прощання з Володимиром Губенею, Володимиром Симончуком, Іваном Вишневським та Олегом Семчуком.
переглядів: 332
Історія Героя з Рівненщини, який відбивав штурми окупантів

Сьогодні для вас історія молодшого сержанта Віталія з Рівненщини, який відбивав штурми окупантів
переглядів: 685
Хто він - госпітальєр з Рівненщини, який повернувся з полону

Сьогодні, 4 липня, відбувся черговий обмін полоненими. Серед них був і один Герой з Рівненщини. Нам вдалося дізнатися, хто саме повернувся з полону.
переглядів: 539
Стартувала реєстрація на "Шаную воїнів, біжу за Героїв України"

Розпочалася реєстрація учасників на щорічний патріотичний забіг пам'яті "Шаную воїнів, біжу за Героїв України". Ця подія — значно більше, ніж просто спортивний захід, це можливість вшанувати пам'ять загиблих захисників, підтримати їхні родини та об'єднатися у спільній шані до Героїв.
переглядів: 320
Працю рівненської дослідниці Ірини Рачковської-Баковецької про поліські "Діди" надрукували у міжнародному виданні

У міжнародному науковому виданні Bibliotekarz Podlaski світ побачило дослідження української науковиці про давню поліську традицію "Діди" (інша назва – "справляння Дідів").
переглядів: 339