Які квіти краще нести на кладовище? [+ПОРАДИ]
Традиція прикрашати квітами могили померлих дуже давня — ще з язичницьких часів. У Давньоримській імперії на надгробки пращурів несли троянди.
В епоху раннього християнства римляни прикрашали могили живими квітами та вінками. Але обов'язковим елементом композиції був хрест із квітів.
У багатьох країнах кладовища дуже красиві, засаджені квітучими деревами та кущами, мають неабияку світлу енергетику. Багатьом людям вони нагадують "райський сад, куди потрапляє душа після смерті". І все завдяки прекрасним живим квітам та вічнозеленим рослинам.
Наприкінці XIX століття звичай нести на кладовище квіти прийшов з Європи у Російську імперію. Святіший Синод у 1889 році навіть заборонив на похоронах вінки і написи на них.
Після революції в радянський час звичай покладати вінки з червоних гвоздик до пам'ятників вождів, героїв та пересічних людей відродився і поширився.
СИМВОЛІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ КВІТІВ
Квіти мають не тільки естетичне значення, заспокоюють і допомагають подолати відчай, відволіктися від думок про смерть.
У язичницькій та християнській традиції квіти — це символ нового життя, відродження у потойбічному світі.
Пурпурові квіти у християн означають покаяння і часто використовуються під час Різдвяного в Великого Посту. А яскраво-червоні, багряні троянди у жалобному вінку означають кров, яку пролив Христос на Голгофі, а також важку долю. Білі квіти – символ чистоти і яскравого світла, великого свята, Різдва і Пасхи. Зелений фон з гілочок хвойних дерев, туй, кипарисів - це життя, природа, пам`ять та вірність.
А ще зрізані квіти нагадують про те, що все живе не вічне. Живі квіти у храмі чи на могилі символізують також живу віру та живі почуття до спочилих.
ПОРАДИ ФЛОРИСТІВ
Які квіти краще підібрати, щоб провідати померлих батьків у Провідну неділю?
Одні купують вінки та кошики зі штучними пластиковими квітами, які увійшли в моду півтора десятка років тому, інші несуть на кладовище тільки живі квіти.
Флористи не радять класти на могилу свого батька чи мами квітки, які символізують кохання, пристрасть, романтичну ніжність.
Квіти краще обирати холодних, стриманих, строгих відтінків — білі, сині, фіолетові, темно-червоні, бордові. Наприклад, троянди, гвоздики, лілії, кали.
У нас прийнято нести на могили хризантеми та весняні нарциси й гіацинти, які пов'язані з сумними легендами. Можна покласти на надгробок й квітки, які за життя любила мама чи сестра...
Букет та вінок не має бути яскравим, “кислотним”, наприклад, з рожевих троянд і оранжевих гвоздик. Це дуже немодно і неестетично, якщо не сказати жахливо...
ПАРНА ЧИ НЕПАРНА КІЛЬКІСТЬ
Яку кількість квіток класти на надгробок? У нас прийнято зазвичай дві або будь-яке парне число до 12. Ця традиція поширена у всіх країнах колишнього СРСР. До речі, ще античні філософи-піфагорійці вважали парні числа символами невдачі, смерті, зла, темряви. А от у Грузії дві квітки означають кохання і щастя. А в США і Канаді парній чи непарній кількості взагалі не надають значення.
Якщо ж букет складається з більшої кількості квіток, ніж 12, то парна чи непарна кількість — абсолютно не важливо.
СТАТТІ ДО ТЕМИ:
До уваги рівнян! Церква проти штучних квітів на кладовищах
У поминальні дні священики закликають рівнян не нести на цвинтарі штучних квітів
“Паска для померлих”: як поводитися на кладовищах у поминальні дні
Проводи: як правильно поминати померлих у першу неділю після Пасхи

Рівненський "Верес" продав Віталія Дахновського

Після п’яти повноцінних сезонів у Рівному півзахисник Віталій Дахновський офіційно залишає лави Народного клубу "Верес". У новому сезоні він захищатиме кольори "Буковини" з Чернівців, яка виступає у Першій лізі чемпіонату України.
переглядів: 72
Прогноз погоди на Рівненщині 11 липня: нічні дощі та грози, вдень – комфортна температура

Завтра, 11 липня, на Рівненщині очікується хмарна з проясненнями погода. Згідно з прогнозом Рівненського обласного центру з гідрометеорології, ніч принесе невеликі дощі, місцями можливі грози, тоді як вдень істотних опадів не передбачається. Вночі та вранці можливий слабкий туман.
переглядів: 227
Чому на Сарненщині повністю заборонили відвідувати ліси та ввели додаткові обмеження у прикордонних районах?

На Рівненщині запроваджуються додаткові суворі обмеження у прикордонних районах Сарненського та Вараського районів з метою посилення безпеки. Одночасно, у шести громадах Сарненського району повністю заборонено відвідування лісових масивів через мінну, оборонну та пожежну загрози.
переглядів: 266
У Дубенському замку випустили перших гідів «Школи юного екскурсовода»

Державний історико-культурний заповідник міста Дубно успішно завершив перший випуск своєї нової освітньо-просвітницької ініціативи – «Школи юного екскурсовода». Дві випускниці працюватимуть гідами цього літа Дубенського замку.
переглядів: 330
Загальнонаціональна ініціатива «Посвіт пам’яті»: 10 медиків Рівненщини віддали життя за Україну

Сьогодні, 10 липня, Рівненщина з глибоким сумом згадує 10 своїх земляків-медиків, що віддали найдорожче заради інших. Вони загинули під час виконання професійного обов’язку, рятуючи життя на фронті та в тилу під час повномасштабної війни.
переглядів: 418