День Перемоги в Україні відзначають за новою традицією [+ПОРАДИ]

“Упродовж попередніх 24 років незалежна Україна відзначала 9 травня День Перемоги за усталеним радянським (чи то російським) зразком. Святкування за цим (пост)радянським зразком не відповідали історичній пам’яті українського народу і загальноєвропейським традиціям, призводили до ігнорування трагічних сторінок ІІ світової війни, закріплювали в свідомості культ війни. Результатом цього стало домінування історичних міфів, перманентне протистояння в суспільстві та посилення впливу Російської Федерації на громадське та політичне життя в Україні", - йдеться у методичних матеріалах УІНП.
Завдяки Указу Президента “Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни” та Закону “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років” Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.

Новий зміст відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги:
1. Переосмислення подій Другої світової війни, руйнування радянських історичних міфів, чесний діалог навколо складних сторінок минулогою
2. Рівне вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, підкреслення солідарності та бойового братерства усіх Об’єднаних Націй – як держав, так і бездержавних тоді народів (євреїв, українців та ін.)
3. Перенесення акценту з історії військових дій на історії конкретних людей, а відтак відмову від святкування на користь вшанування.
Символ відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги — червоний мак.
Гасло “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”.

Довідка:
22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію №A/RES/59/26, в якій проголосила 8 і 9 травня Днями пам’яті та примирення. Нею державам-членам ООН, неурядовим організаціям, приватним особам, крім святкування своїх Днів Перемоги чи Визволення, рекомендовано також щороку відзначати один або два дні як данину пам’яті всім жертвам Другої світової війни. У Великій Британії та країнах Співдружності відзначається "День Перемоги в Європі"; у Вірменії – "День Миру"; у Норвегії – "День визволення"; у Словаччині – "День перемоги над нацизмом"; у США – "День Пам’яті"; у Франції – "День Перемоги"; у Чехії – "Національний День".
СТАТТІ ДО ТЕМИ:
8 травня в Україні відзначатимуть як День пам'яті та примирення
Більша частина жителів Рівненщини за святкування 9 Травня [ОПИТУВАННЯ]
Україна змінює георгіївську стрічку на червоний мак
Велика Вітчизняна чи Друга світова? Короткий тлумачний словник коректних термінів

Друга світова війна, червоний мак, 8 травня, День пам'яті та примирення, 9 Травня, День Перемоги
Новим холостяком став Тарас Цимбалюк із "Спіймати Кайдаша"

Актор театру та кіно Тарас Цимбалюк став головним героєм нового сезону романтичного реаліті "Холостяк". Про це 18 квітня повідомила пресслужба телеканалу СТБ.
переглядів: 171
Юрій Макаров сказав, що був у розстрільному списку

Журналіст Юрій Макаров припускає, що напад на нього, який стався 16 квітня, міг бути не випадковим і має ознаки спланованої акції, ймовірно, з російським слідом. Про це він повідомив у коментарі ТСН.
переглядів: 135
В Україну повернули тіла майже тисячі полеглих Захисників України

На рідну землю повернули тіла 909 полеглих Захисників. З числа повернених "на щиті" Оборонців полеглі з багатьох напрямків.
переглядів: 171
Німеччина надала Україні новий пакет військової допомоги: що там є

Вчора, 17 квітня, німецький уряд оновив перелік військової допомоги для України. До нас мають надійти артилерія, дрони, протитанкова зброя, бронетехніка та інше обладнання.
переглядів: 133
Поліція продовжує розслідувати напад на журналіста Юрія Макарова: може бути причетна росія

У Києві триває розслідування нападу на журналіста та виконавчого продюсера “Суспільного мовлення” Юрія Макарова. Про хід справи повідомила начальниця відділу комунікації поліції столиці Юлія Гірдвіліс в ефірі телемарафону.
переглядів: 135