Головний лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Віталій Бойко: Ми відкриті до співпраці з усіма зацікавленими у здоров'ї дітей [+ІНТЕРВ'Ю]
– Дякую за вітання, але найбільше я вдячний за довіру мешканцям Зарічненського району, які вдруге делегували мене представляти їхні інтереси в обласній раді. Приємно, що зарічненці і пам'ятають мою роботу в районній лікарні, й оцінили депутатську діяльність у попередньому скликанні обласної ради. Запевняю, що не підведу мешканців цього гостинного краю. А найголовнішою моєю справою як депутата, як заступника голови фракції “Блоку Петра Порошенка “Солідарність”, буде відстоювання інтересів усієї медицини Рівненщини, сприяння наданню якісної медичної допомоги і дорослим, і дітям. Особливу увагу, звісно, звертатиму на те, аби розвивався такий унікальний заклад, як обласна дитяча лікарня: близько тисячі працівників, 12 тисяч стаціонарних хворих і 5 тисяч оперативних втручань на рік, 25 тисяч квадратних метрів площі — такі масштаби вимагають і особливої уваги, і належної підтримки на всіх рівнях. Оскільки спілкуємось наприкінці року, хочу висловити сподівання, що у тісній співпраці з керівництвом облдержадміністрації та обласної ради, спираючись на розуміння колег з усіх депутатських фракцій нам вдасться максимально врахувати потреби обласної дитячої лікарні при затвердженні бюджету Рівненщини на 2016 рік. Адже добрі справи, зроблені у лікарні цьогоріч, потребують і продовження та розширення в році прийдешньому, і належної бюджетної підтримки.
– Новини про зміни в лікарні швидко розходяться. Ось моя колега нещодавно потрапила в обласну дитячу лікарню з немовлям, лікувались у відділенні патології новонароджених і залишилась дуже задоволеною — мовляв, і ремонт нещодавно зробили, і апаратура сучасна, а найголовніше — ставлення персоналу сприяє швидшому одужанню.
– Так, цього року ми зробили повний ремонт цього відділення. А тепер серйозно взялись за наведення євростандартів у ендокринологічному відділенні. (Окремо хочу подякувати за сприяння з виділенням бюджетних коштів на цей довгоочікуваний ремонт керівництву обласної державної адміністрації, керівникам і колегам – депутатам обласної ради). А загалом у кожному відділенні лікарні впродовж року вдалося відремонтувати по декілька палат. Крім того, навели порядок біля входу до лікарні: відремонтували сходи, зробили яскраві малюнки на стінах та асфальті — щоб, навіть наближаючись до лікарні, дитина та її батьки вже налаштовувались на швидке одужання. Все це вдалося облаштувати спільними зусиллями колективу лікарні, наших меценатів і волонтерів. Загалом же впродовж року на території лікарні виконано робіт на 1,5 млн гривень — причому без використання бюджетних коштів. Адже їх нам, на жаль, виділяють стільки, що ледь-ледь вистачає лише на зарплату та комунальні послуги. Залучення ресурсів на інші потреби закладу — це і моя турбота як керівника і спільна справа колективу, наших партнерів, меценатів, громадських активістів.
– Чи вдається в умовах нестачі фінансування продовжувати запроваджувати в лікарні нові сучасні технології, оновлювати обладнання?
– Без цього в наш час — ніяк. Придбали сучасні закордонні апарати нового покоління – дихальний та рентгенівський. У співпраці зі швейцарцями зробили капітальний ремонт операційної ортопедо-травматологічного відділення. Поставили нові операційні столи та лампи. А щоб іти в ногу з Європою, організували тут, на місці, комп'ютерні курси та курси англійської мови для працівників лікарні — впродовж року охопили ними близько 100 медиків.
Знання сучасних інформаційних технологій неабияк знадобляться колегам, коли в лікарні повноцінно запрацює автоматизована інформаційна система, над впровадженням якої працюємо нині. Вже зробили серверну, зараз тягнемо кабельні лінії до робочих місць у відділеннях, які першими охопимо нововведенням. Хочемо пов'язати в єдину комп'ютерну мережу поліклініку та стаціонар, щоб від моменту надходження дитини до лікарні й аж до її виписки вся інформація фіксувалась і оперативно передавалась в електронному форматі. Економитиметься час, зменшиться паперова тяганина — а в підсумку діти отримають якіснішу медичну допомогу.
– Віталію Ярославовичу, лікарня, як відомо, – не просто стіни, обладнання і технології. Надзвичайно багато залежить від людей, які беруть участь у всіх стадіях лікувального процесу. Повернувшись на посаду головного лікаря, ви відразу наголосили, що колектив лікарні, волонтери, батьки пацієнтів — це одна команда, яка працює на спільний результат – здоров'я дітей. Що вдалося зробити в цьому напрямку за останній час?
– Справді, ми намітили реальні кроки з гуманізації лікувального процесу. Перш за все, ми відкрили батькам двері реанімацій. Будемо працювати з нашими працівниками, проводити тренінги, щоб відкрити усі інші закриті відділення, щоб діти були постійно з батьками: у маніпуляційних, перев’язочних, реанімаціях. Переймаємо для цього сучасний досвід розвинутих країн. Активніше будемо залучати до роботи з батьками психологів. Розвиватимемо сервісні служби лікарні. Вже працює сайт і фейсбук-сторінка лікарні та головного лікаря, куди можна писати відгуки, подяки, пропозиції і скарги. Ми уважно їх розглядаємо, реагуємо й робитимемо так і далі. Продовжує активно працювати наглядова рада лікарні, яка залучається до вирішення проблемних питань. Ми готові й надалі запроваджувати в обласній дитячій лікарні прогресивні ідеї й розраховуємо на пропозиції всіх небайдужих. Все те, що не потребує значних коштів, але при цьому може реально покращити умови лікування наших пацієнтів – ми готові й будемо брати в роботу й впроваджувати спільними зусиллями.
До теми:
Головний лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Віталій Бойко: Для реформи медицини потрібна політична воля [+Відео]
Головний лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Віталій Бойко - про майбутнє медицини
Віталій Бойко: Колектив обласної дитячої лікарні і громадські активісти — це єдина команда

медицина Рівненщини, охорона здоров’я, медицина, медик року, Рівненська обласна дитяча лікарня, підсумки року, підсумки року 2015, підсумки 2015 року, Віталій Бойко
На Рівненщину йде похолодання та заморозки

Найближчими днями Рівненщину накриє холодний атмосферний фронт, що принесе з собою опади, заморозки та складні погодні умови.
переглядів: 148
Рівнянка, яка пройшла російський полон, отримала нагороду у Польщі

Мар’яна Мамонова, hодом з Рівненщини, добре відома завдяки ЗМІ, адже саме вона повернулася з російського полону в рамках обміну на останньому місці вагітності. Тоді їй співпереживала вся країна, адже важко було уявити, як було вагітній жінці пережити усі тортури, які може витримати далеко не кожен.
переглядів: 213
Футзальний "Кардинал-Рівне" боротиметься за виживання

Мова про матч,який дозволить зберегти хоча б теоретичні шанси на гру в топ-вісімці чемпіонату.
переглядів: 184
У Рівному зменшується кількість хворих на грип, ГРВІ та COVID-19

У Рівненській міській територіальній громаді спостерігається поступове зниження рівня захворюваності на грип, гострі респіраторні вірусні інфекції та COVID-19.
переглядів: 180
У Рівненській лікарні виступив італійський піаніст

У Рівненській міській лікарні №2 відбулася незвичайна зустріч — до закладу завітав італійський піаніст, композитор і письменник Мауріціо Біньоне.
переглядів: 209