Як відрізнити грип від ГРВІ — поради експерта
Передається інфекція повітряно-крапельним шляхом, а також через предмети побуту. Джерелом інфекції завжди є хворий, байдуже, яка на вулиці температура. Щоправда, переохолодження завжди значно ослаблює організм, що й дає вірусу шанс.
Як попередити грип: поради лікаря Комаровського
Віруси-збудники застуд уражають слизову оболонку дихальних шляхів. Тяжкість захворювання залежить від агресивності вірусу і стану імунної системи хворого. При застудах рідше, ніж при грізному грипі, температура піднімається до 39 градусів. Вона не вища за 37-38.
Чим же небезпечні як грип, так і прості застуди — це зниження імунітету. На цьому фоні може виникнути вторинна бактеріальна інфекція, яка спричиняє різноманітні ускладнення. У групі ризику – діабетики, а також ті, хто має хронічні серцево-судинні та легеневі хвороби. На жаль, імунітет після перенесеного ГРЗ не зберігається надовго, тому за сезон можна перехворіти різними вірусами 3-4 рази.
Серед типових для сезону хвороб важливо відрізнити грип, який дає серйозніші ускладнення, ніж прості ГРЗ. Лікуючи грип як застуду, можна отримати такі ускладнення як бронхіт, синусит, отит, пневмонію, цистит.
Як лікувати грип: поради лікаря Комаровського
Грип — слабкість, озноб, висока температура (до 39 градусів і вище, може триматися 3-4 дні), головний біль, біль у ділянці очних яблук, ломота у м’язах і суглобах. У горлі сухо й дере, ніс закладений, а от нежиті майже немає. Якщо грип протікає важко, можливі напади безсоння, блювота, судоми, втрати свідомості.
Парагрип — це вірус, який триває 3-6 днів; у половини хворих протікає у легкій формі. Його можна впізнати за тим, що хворий втрачає голос. Він може осипнути або охрипнути. Кашель при цьому уривчастий. Вірус парагрипу викликає запалення гортані і трахеї, може давати ускладнення у формі гаймориту.
Риновірусна інфекція спричиняє чхання, сухість у носоглотці. У горлі теж сухість, дере, боляче ковтати. На другому етапі з носа починає текти прозорий слиз. Температура піднімається не вище за 37 градусів.
Аденовірусна інфекція призводить до високої температури і напухання мигдалин. Ковтати важко, а за 2-3 дні виникає різь в очах. За кілька днів з’являються білі або сіруваті плівочки на мигдалинах, у горлі, у кутиках очей, болить живіт, лімфовузли по всьому тілу збільшуються.
Також не рідко трапляється респіраторно-синцитіальна інфекція. Вона уражає бронхи та бронхіоли. Особливості хвороби — астматичні напади з браком повітря, утруднений видих, хрипи в легенях.
Зазвичай усі віруси "люблять" кисле середовище і "не витримують" лужне. Тому для підтримки організму можна пити мінеральну воду "Боржомі", а також вітамінні відвари з шипшини та калини, різноманітні морси, журавлиний та апельсиновий соки. Хворому треба випивати 3-4 л рідини на день. Їжа повинна бути насичена білком, у раціоні мають бути нежирна риба, волоські горіхи, капуста, цибуля та часник.
— Якщо ви захворіли і підвищена температура тримається кілька днів, або якщо застуда не минає протягом 5-7 днів, а до нинішніх симптомів додаються нові, потрібно обов’язково звернутися до лікаря, — радить спеціаліст.

Як приготувати літній десерт: швидкий рецепт, що освіжає

У літню спеку хочеться чогось легкого, прохолодного та смачного. Ідеальним варіантом для такого випадку є освіжаючий десерт, який не потребує багато часу на приготування і не перевантажує організм.
переглядів: 178
Як з рівненського автвокзалу їдуть маршрутки і автобуси (початок доби)

Літо - час мандрівок, найкращий період, аби вибратися у дорогу за різними напрямками. Та для успішної мандрівки треба усе ретельно спланувати. І головно - спланувати час виїзду. Пропонуємо вашій увазі довідковий час відправлення рейсів за різними напрямками.
переглядів: 463
У МОЗ попереджають про небезпеку лептоспірозу: як захистити себе влітку

Медики попереджають українців про загрозу лептоспірозу — гострого інфекційного захворювання, яке особливо активізується у літній період. Інфекція передається людині через контакт із водою, ґрунтом або їжею, зараженими бактеріями лептоспір. Найчастіше джерелом зараження стають гризуни.
переглядів: 240
На території Рівненського зоопарку встановили підйомник

Рівненський зоопарк зробив ще один крок до безбар’єрності. Вхід до Екзотаріуму тепер облаштований сучасним підйомником для людей на кріслах колісних, а також для батьків із дитячими візками.
переглядів: 834
Алича — ягода літа: користь і рецепти домашнього варення

У сезон свіжої аличі господині все частіше шукають не лише способи зберегти урожай, а й нагадують про її користь. Цей кислуватий фрукт — справжнє джерело вітамінів і чудова основа для варення, соків, соусів та пастили.
переглядів: 191