Як попередити грип: поради лікаря Комаровського
Щеплення можна робити тільки від сезонного грипу. Від свинячого вакцини поки немає (в Україні). Проте мати захисні антитіла до тих трьох вірусів, які входять до складу сезонної вакцини, краще, ніж не мати взагалі ніяких.
На Рівненщині домінує "свинячий" грип
1. Є можливість зробити щеплення собі (дитині) - зробіть, але за тієї умови, що, по-перше, ви здорові і, по-друге, для вакцинації не треба буде сидіти в зашмаркленому натовпі в поліклініці. Останнє робить ваші шанси на адекватну вакцинацію примарними.
2. Ніяких ліків з доведеною профілактичною ефективністю не існує. Тобто ніяка цибуля, ніякий часник, ніяка горілка і ніякі пігулки, які ковтаєте ви або запихаєте в дитину, не здатні захистити ні від якого респіраторного вірусу взагалі, ні від вірусу грипу зокрема. Все, за чим ви вбиваєтеся в аптеках, усі ці нібито противірусні засоби, нібито стимулятори інтерфероноутворення, стимулятори імунітету і страшенно корисні вітаміни - усе це ліки з недоведеною ефективністю, ліки, що задовольняють головну ментальну потребу українця - «треба щось робити» - і росіянина - «треба щось робити».
Основна користь всіх цих ліків - психотерапія. Ви вірите, вам допомагає - я радий за вас, тільки не треба штурмувати аптеки - воно того не варто.
Як лікувати грип: поради лікаря Комаровського
3. Джерело вірусу - людина і лише людина. Чим менше людей, тим менше шансів захворіти. Карантин - чудово! Заборона на масові збори - чудово! Пройтися зупинку пішки, не піти зайвий раз до супермаркету - мудро!
4. Маска. Корисна штука, але не панацея. Обов'язково повинна бути на хворому, якщо поряд здорові: вірус вона не затримає, але зупинить крапельки слини, особливо багаті вірусом.
5. Руки хворого - джерело вірусу не менш значуще, ніж рот і ніс. Хворий торкається обличчя, вірус потрапляє на руки, хворий хапає все навколо, ви торкаєтеся цього всього рукою, - здрастуй, ГРВІ.
Не чіпайте свого обличчя. Мийте руки, часто, багато, постійно носіть із собою вологі дезинфікуючі гігієнічні серветки, мийте, тріть, не лінуйтеся!
Вчіться самі і вчіть дітей, якщо вже немає хустки, кашляти-чхати не в долоньку, а в лікоть.
Начальники! Офіційним наказом введіть у ввірених вам колективах заборону на рукостискання.
Користуйтеся кредитними картками. Паперові гроші - джерело поширення вірусів.
Ще один район Рівненщини на карантині через грип
6. Повітря !!! Вірусні частинки годинами зберігають свою
активність в сухому теплому і нерухомому повітрі, але майже миттєво руйнуються в повітрі прохолодному, вологому і рухомому. У цьому аспекті мітинг в центрі Києва, на який зібралося 200 000 людей, менш небезпечний, чим збори 1000 людей у клубі в Ужгороді.
7. Гуляти можна скільки завгодно. Підчепити вірус під час прогулянки практично нереально. У цьому аспекті, якщо вже ви вийшли погуляти, так не треба показового ходіння в масці по вулицях. Вже краще подихайте свіжим повітрям, а маску натягніть перед входом в автобус, офіс або магазин.
8. Оптимальні параметри повітря в приміщенні - температура близько 20°С, вологість 50-70%.
Обов'язкове часте й інтенсивне наскрізне провітрювання приміщень. Будь-яка система опалювання сушить повітря. Саме початок опалювального сезону став початком епідемії! Контролюйте вологість. Мийте підлогу. Включайте зволожувачі повітря. Наполегливо вимагайте зволоження повітря і провітрювання приміщень у дитячих колективах.
Краще тепліше одягніться, але не вмикайте додаткові обігрівачі.
9. Стан слизових оболонок !!! У верхніх дихальних шляхах постійно утворюється слиз. Слиз забезпечує функціонування т.зв. місцевого імунітету - захисту слизових оболонок. Якщо слиз і слизові оболонки пересихають - робота місцевого імунітету порушується, віруси, відповідно, з легкістю долають захисний бар'єр ослабленого місцевого імунітету, і людина захворює при контакті з вірусом з багато разів більшою мірою вірогідності. Головний ворог місцевого імунітету - сухе повітря, а також ліки, здатні висушувати слизові оболонки (з популярних і всім відомих - димедрол, супрастин, тавегіл, трайфед - список далеко не повний, м'яко кажучи).
Зволожуйте слизові оболонки! Елементарно: 1 чайна ложка звичайної кухонної солі на 1 літр кип'яченої води. Заливаєте в будь-який флакон-пшикалку (наприклад, з-під судинозвужувальних крапель) і регулярно пшикаєте в ніс (чим сухіше, чим більше народу навколо - тим частіше, хоч кожні 10 хвилин). Для тієї ж мети можна купити в аптеці фізіологічний розчин або готові сольові розчини для введення в носові ходи - салин, аква маріс, хумер, маример, носоль тощо Головне - не жалійте! Капайте, пшикайте, особливо тоді, коли з дому (з сухого приміщення) ви йдете туди, де багато людей, особливо якщо ви сидите в коридорі поліклініки.
Щодо профілактики це все.
Міфи і правда про інсульт

Інсульт - одна із тих хвороб, які найбільше жахають людей. А тому навколо неї занадто багато міфів. Що справді можна і не можна робити під час інсульту.
переглядів: 7226
Про медичну реформу, трансплантологію, безкоштовні ліки та бейбі-бокси – Уляна Супрун відвідала Рівне

Не так давно із візитом в місті побувала В.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун. Очільниця Міністерства не лише зустрілася з керівництвом області, але й відповіла на запитання журналістів.
переглядів: 6679
В Україні триває спалах захворюваності на кір

Про це свідчать сумні показники статистики.
переглядів: 4622
На Рівненщині створюють єдиний реєстр пацієнтів, що об’єднає всі медзаклади області

У рамках реалізації проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», обласне управління охорони здоров’я підписало договір з компанією ВалТек на постачання серверного та мережевого обладнання для Центру обробки даних.
переглядів: 5511
9 показників крові, які розкажуть все про ваше здоров'я

Отже, що ж говорить нам наша кров? Аналіз крові ми здаємо практично при будь-якому захворюванні. І грамотний лікар неодмінно відправить вас в першу чергу «на кров».
переглядів: 50990
Догляд за людьми похилого віку: кому довірити рідних?

Догляд за важкими хворими, людьми похилого віку та інвалідами - складна і відповідальна справа, яка потребує терпіння, професійних знань і відпрацьованих навичок.
переглядів: 9378
Медреформа: хто не підписав декларацію з лікарем - у "червоний список"

Вони також отримають менше коштів на лікування.
переглядів: 6631
Обери свого лікаря: розвінчуємо 7 популярних міфів

В рамках медичної реформи з 2 квітня в Україні стартувала кампанія з обрання лікаря.
переглядів: 11165
Літотрипсія: як позбутися каменів у нирках

На базі КЗ «Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр імені Віктора Поліщука» у Рівному хочуть створити Центр урології та літотрипсії.
переглядів: 7591
Варення з кульбаб: найпопулярніший рецепт з корисних квітів [+ПОРАДИ]

Варення з кульбаб не лише смачне, але й має антиоксидантні властивості, виводить шлаки з організму і є профілактичним засобом при боротьбі з онкологічними захворюваннями.
переглядів: 10246