“Пасха для померлих”: як поводитися на кладовищах у поминальні дні
Одні господині традиційно печуть на Пасху побільше і залишають невеликі пасочки та крашанки (або навіть найкращу та найбільшу, ще й свячену), щоб у Провідну неділю чи інший день покласти їх на рідні могилки.
Інші знову печуть та фарбують свіжі, а також варять коливо — спеціально для поминання померлих на Батьківський день, Радоницю.
А деякі молоді жіночки навіть запитують у соцмережах і шукають в інтернеті, чи є рецепти "пасок для померлих", - щоб було простіше і дешевше. Мовляв, це все одно ніхто не буде їсти ((
За старою традицією згодом пасочки та крашанки можуть забирати діти та жебраки, промовивши молитву за померлого. Але на жаль, не завжди так буває... Дуже часто після Проводів на кладовищі “хазяйнують” бродячі собаки та базхатченки, які розкидують і розтоптують священний хліб, розбивають крашанки об надгробки. Дехто навіть кришить пироги та печиво на могилі, щоб прилітали пташки...
Взагалі-то, звичай кришити й залишати на могилках їжу - язичництво. Церква цьому не учить. Кажуть, цей звичай поширився з часів СРСР, коли людей переслідували за віру, коли одні не могли вільно піти в церкву й помолитися, а інші просто забули, як правильно вшанувати пам'ять спочилих батьків...
– Особливі дні поминання померлих є впродовж року, – пояснює настоятель парафії "Святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії" у Рівному протоієрей Василь ПРИХОДЬКО. - Хоча на особистій молитві вранішній ми повинні згадувати за упокій своїх рідних та близьких, які спочили. На наступну неділю після Великодня ми йдемо на кладовище і там молимося. Так церква підводить нас до того, що життя є тут і у вічності. Людина в цьому житті не може минути двох речей – смерті та суду Божого. Тому церква на цьому наголошує і просить згадувати у молитвах тих, хто помер. Не треба на цвинтарі пити, накривати стіл, там треба молитися щиро.
Мертвих треба пом`янути добрим словом, щирою молитвою, прибрати могилку, поставити свічку в церкві, замовити панахиду, зробити пожертву на бідних та сиріт...
СТАТТІ ДО ТЕМИ:
Провідна неділя: як рівнянам правильно поминати померлих [ТЕКСТИ МОЛИТОВ]
Які квіти краще нести на кладовище?

молит, новини Рівного, кладовища, церква, Пасха, могили, поминальна неділя, Проводи
Ампфутбольна команда “Верес Мрія” здобула історичну першу перемогу

Ампфутбольна команда “Верес Мрія” з Рівного вперше в своїй історії святкує перемогу. У мінітурнірі проти команди “Титани” з Житомира рівняни здобули впевнену перемогу з рахунком 2:1.
переглядів: 20
Де рівняни можуть відпочити цього тижня

У Рівному цього тижня на мешканців і гостей міста чекає низка культурних та пізнавальних заходів для дітей і дорослих. Головними локаціями подій стали міські бібліотеки, які підготували літні програми просто неба, творчі зустрічі та корисні майстер-класи.
переглядів: 22
Вбивці двигунів: як українські водії псують авто в літню спеку

Літня спека — не лише виклик для самопочуття водіїв, а й серйозне випробування для автомобілів. Через неправильний запуск двигуна після нічної стоянки багато українців щодня наражають свої авто на передчасний знос.
переглядів: 58
Курс валют на 7 липня: долар зріс, євро подешевшав

Національний банк України встановив офіційний курс валют на понеділок, 7 липня 2025 року. Згідно з оновленими даними, долар США дещо зріс, тоді як євро та злотий подешевшали.
переглядів: 67
Головні новини ночі на 7 липня

Ніч на 7 липня в Україні минула неспокійно. Російські війська атакували Київ та Харків, а також просунулись на кількох напрямках фронту.
переглядів: 99