Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
03.06.2017, 17:00

Завтра на Рівненщині будуть водити Куст

"Водіння куста" - це унікальний обряд, який проходить у свято Трійці за давньою поліською традицією, що збереглася в селі СварицевичіУ неділю, 4 червня, у селі Сварицевичі Дубровицького району відбудеться обласний відкритий фестиваль народного мистецтва «Водіння куста». Такий захід щорічно проводиться саме в цьому селі на 50-й день після Пасхи.

В цей день доросле населення іде до храму. Після служби на могили рідних приносять лепеху – «клечання» і оплакують померлих – «голосіння». А молодь готує «кусти» - гурти дівчат, які ходитимуть від хати до хати з привітаннями та обрядовими «кустовими піснями».

Народні прикмети, традиції та вірування про Трійцю

На фестиваль з’їдуться учасники з районів Рівненщини. Глядачі матимуть змогу побачити обрядове дійство «Водіння куста», народний танець, почути хоровий, вокальний спів.

Початок дійства об 11 годині.

Свято Трійці: стародавні звичаї та сучасні святкування

Свято організоване за сприяння управління культури і туризму ОДА, обласного центру народної творчості та відділу культури і туризму Дубровицької РДА. Організатори стверджують, що метою фестивалю є відродження та збереження багатовікової спадщини Поліського краю, народних звичаїв та обрядів, автентичного фольклору в піснях, народному музикуванні, дійстві, костюмах, етнографічній атрибутиці.

Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram
Коментарі:
Бесплатка


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net