Ми у Facebook
18.04.2018, 14:00

Повітря у Рівному забруднюють авто, заправки і заводи

Про те, що найбільше шкодить атмосфері, розповіли фахівці.
Про основні чинники забруднення атмосферного повітря повідомив Богдан МАСОВЕЦЬ, начальник Рівненського обласного центру з гідрометеорології.

Стало відомо, чому померла риба на рівненській Лебединці

"Атмосферне повітря забруднюються різними газами, твердими часточками і рідкими речовинами, які негативно впливають на все живе. Джерела його забруднення можуть бути природними і антропогенними. Природні забруднення атмосфери здебільшого не завдають великої шкоди людині, бо відбуваються за певними біологічними законами і регулюються кругообігом речовин.

Екологи попереджають: палити суху траву шкідливо для довкілля

Антропогенне забруднення відбувається внаслідок зміни її складу та властивостей під впливом діяльності людини. Антропогенні забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами спричиняються стаціонарними джерелами та пересувними засобами. Головною причиною забруднення атмосферного повітря у Рівному є зведення автозаправних станцій (більшість заправок будують, грубо порушуючи відповідні норми, біля прибережних зон, буквально під вікнами житлових будинків), пересувні джерела забруднення (автомобільний, залізничний, авіаційний автотранспорт та виробнича техніка).

В місті зареєстровано близько 64 тисяч автотранспортних засобів на понад 250 тис. населення. Такі показники для Рівного вже є критичними, через створення заторів на дорогах. В результаті чого в рази збільшуються викиди відпрацьованих газів.

Суттєвий вклад в забруднення атмосферного повітря вносять промислові підприємства міста і інші неорганізовані викиди.

Негативний вплив на забруднення атмосферного повітря, і в цілому на довкілля, особливо в нічні години, мають: полігон твердих побутових відходів, спалювання стерні, сухої трави, пластику, поліетилену, автомобільних шин тощо. І все це спричиняє нестерпний специфічний задушливий сморід.

До факторів, що можуть мати вплив на зміну стану атмосферного повітря у бік його погіршення та помітні «неозброєним оком», можна віднести зростання показника щільності забудови в межах міста, зокрема багатоповерхової, в результаті чого зменшується кількість зелених насаджень, змінюється мікроклімат та погіршується провітрюваність міської території. Сумарно зі збільшенням чисельності автотранспорту це відіграє свою роль у формування рівнів концентрацій забруднювальних речовин у атмосферному повітрі.

Треба відмітити, що інтенсивність забруднення повітря дуже залежить від погодних умов: висока температура, висока вологість, відсутність чи наявність вітру, кількість і інтенсивність опадів", - зазначив Богдан МАСОВЕЦЬ.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ