18.04.2018, 10:01

Стало відомо, чому померла риба на рівненській Лебединці

Кілька днів тому рівняни повідомили начальника Рівненського обласного центру з гідрометеорології, що побачили мертву рибу та черепаху на озері в Парку Молоді (на Лебединці).
Працівники Комплексної лабораторії спостережень за станом забруднення навколишнього природного середовища 6 квітня виїхали на місце «знахідки» та відібрали проби води з озера у парку та з річки Устя поблизу стадіону «Авангард» задля з’ясування причин загибелі риби.

Чи може затопити Рівненщину


В результаті проведеного дослідження виявили перевищення біохімічного споживання кисню (БСК5) у 5,5 разів, азоту амонійного – в 1,8 рази; вміст розчиненого у воді кисню, на момент відбору проб, був у межах норми. Вода мала відчутний тухлий запах. Температура води в озері 13,20С, атмосферний тиск становив 739 мм.рт.ст. У зв’язку з глибоким промерзанням озера в зимовий період утворився дефіцит кисню, що призвело до замору риби. Після сходження криги заморена і вже мертва риба сплила на поверхню.

Чи будуть на Рівненщині весняні паводки

Головною причиною мору риби виявилась нестача розчиненого у воді кисню в зимовий період, адже не було прийнято ніяких заходів по відновленню кисневого режиму в озері. А насичення (абсорбція) води киснем відбувається на поверхні водойми.

Про це повідомили з Рівненського обласного центру з гідрометеорології.

Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram