Скільки потрібно мати при собі грошей, щоб поїхати у Польщу
Національне законодавство Польщі передбачає, що необхідна сума коштів залежить від мети в’їзду та перебування. На сьогоднішній день, основним документом, який регулює це питання є Розпорядження Міністра внутрішніх страв Польщі від 23 лютого 2015 року (Dz.U. 2015 poz. 326).
В загальному випадку сума залежить від запланованого терміну перебування і становить:
не менше 300 злотих, якщо плануєте перебувати в Польщі до чотирьох днів;
не менше ніж 75 злотих на кожен день перебування, якщо в’їжджаєте на 5 і більше днів.
Окрім того, необхідно мати гроші для покриття виїзду з Польщі або транзиту через її територію. Як правило, достатньо мати зворотній квиток. Проте у випадку його відсутності ця сума залежить від країни, з якої прибув іноземець і відповідає вартості квитка, на підставі якого іноземець в’їжджає до Польщі, але не менше ніж:
200 злотих, якщо прибув з країни, яка межує з Польщею (Україна, Білорусь, Литва, Німеччина, Чехія, Словаччина);
500 злотих, якщо приїхав з території держав-членів ЄС, які не є сусідами Польщі;
2500 золотих, якщо прибув з інших країн.
Таким чином, для більшості українців, які перетинають кордон Польщі з метою закупів, короткочасної екскурсії чи відвідування родичів терміном до чотирьох днів, достатньо мати при собі 500 злотих.
Проте пам’ятайте, що крім фінансового забезпечення прикордонники можуть вимагати і підтвердження мети подорожі. А для цього вже потрібно зовсім інші документи.
Для іноземних громадян, які мають конкретну «спеціалізовану» мету поїздки до Польщі (участь у спортивних змаганнях, лікування, навчання і т.п.) діють інші норми та правила перетину кордону.
Зокрема для підтвердження спроможності покрити витрати на проживання та харчування в Польщі, громадянам інших країн в таких випадках необхідно мати не менше ніж:
1) 20 злотих на кожен день перебування (мінімум 100 злотих), якщо:
перетинають кордон з метою туризму, участі в молодіжних таборах чи спортивних змаганнях;
прямують на санаторно-курортне лікування;
мають підтвердження оплати перебування на території країни;
є учасником міжнародних програм, які передбачають можливість виконання тимчасової роботи (при умові, що вона не є основною метою програми).
2) 1086 злотих на перші 2 місяця перебування, якщо поїздка зумовлена:
здобуттям освіти в польських навчальних закладах (приймається до уваги навіть довідка про нарахування стипендії);
участю в наукових дослідженнях;
участю в програмах стажування.
Зверніть увагу! У зазначених вище випадках, крім грошей, потрібно обов’язково мати документи, які підтверджують мету такої поїздки.
Документи необхідні для підтвердження мети поїздки можуть бути путівки (скерування) на санаторно-курортне лікування, оригінали листів від організаторів туристичної поїздки чи молодіжного табору, підтвердження оплати проживання та харчування, запрошення з гарантіями від приймаючої сторони, довідка про зарахування на навчання або оплату за нього і т.п. Все залежить від конкретного випадку.
Важливо! У випадку поїздки, мета якої передбачає виготовлення відповідної візи, також необхідно мати страховий поліс, який передбачатиме покриття витрат на медичне обслуговування. Без нього вам просто не дадуть візи. Проте при перетині кордону в рамках безвізового режиму (з біометричним закордонним паспортом без візи) наявність медичного страхування – необов’язкова. Це більше потрібно для самої людини, а не для контролюючих органів.
Про це повідомляють Найкращі закупи в Польщі, shoppingpl.com.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Україна VS Польща: у кого ціни на продукти нижчі
Робота в Польщі: що змінилося з 1 січня 2018 року
Польща побудує на кордоні з Україною паркан

потрібно мати, гроші, перетин кордону, кордон, Польща, споживач
Рівненський театр ляльок запрошує на затишні вистави у квітні

Рівненський академічний обласний театр ляльок анонсував свій репертуар на найближчі дні квітня, запрошуючи маленьких та дорослих глядачів на цікаві та повчальні вистави. Театр продовжує працювати, забезпечуючи безпеку своїх відвідувачів під час повітряних тривог завдяки виставам на сцені в укритті.
переглядів: 73
Кінезіотерапія в Україні: ефективне відновлення рухливості та життя без болю

Багато людей стикається з проблемами опорно-рухового апарату. Малорухливий спосіб життя, тривале сидіння за комп’ютером, важкі фізичні навантаження або травми — усе це може спричинити біль у спині, суглобах та загальне погіршення якості життя.
переглядів: 135
Чи дійсні ламіновані документи: офіційне роз’яснення

Нерідко українці, прагнучи зберегти свої документи в належному стані, вдаються до їх ламінування. Особливо це стосується таких важливих документів, як свідоцтва про народження, шлюб чи зміну імені. Проте виникає закономірне питання: чи не втрачає документ чинності після ламінування?
переглядів: 368
Державна програма протезування: добірка корисних матеріалів і посилань

Міністерство соціальної політики України підготувало добірку актуальних матеріалів, що допоможуть зорієнтуватися у питаннях забезпечення засобами реабілітації в межах державної програми.
переглядів: 384
Значення пожежної безпеки в сучасному суспільстві
Пожежна безпека — це критично важливий елемент захисту життя та майна в будь-якій сфері діяльності: від житлових будинків до великих промислових підприємств. Сучасна урбанізація, щільність забудови, насиченість приміщень технікою й електрообладнанням створюють додаткові ризики виникнення пожеж. Невеликі порушення правил експлуатації електромережі, коротке замикання або несправність побутової техніки можуть призвести до небезпечних наслідків за лічені хвилини.
переглядів: 99