Трудова міграція: чому українці їдуть на заробітки?
Так, згідно з результатами опитування hh.ua, у 92% респондентів є бажання попрацювати за кордоном. А от досвід такої роботи є у 29% опитаних. Серед мотивів працевлаштування за кордоном: можливість заробити грошей, шанс згодом залишитись у тій країні, цікавий життєвий досвід тощо. Проте, і ті, хто працював в іншій державі, ті, хто такого досвіду немає визнають: ця робота пов'язана з певними труднощами. Серед них: розлука з рідними і близькими, мовні проблеми і складнощі з оформленням документів та пошуком роботи.
Які ж галузі затребувані закордонними роботодавцями та представники яких сфер готові до переїздів?
Якщо український ринок праці у 2018 році був відносно стабільним, та суттєвих змін у структурі зафіксовано не було, то пропозиції та запити про роботу від іноземних компаній мали досить динамічний характер. Чимало вакансій для українців розміщують роботодавці з Німеччини, Польщі та інших країн. При чому кількість пропозицій про роботу в Німеччині виросла на 13% в порівнянні з показником за грудень 2017, а в Польщі знизилась на 12%.
Аналіз бази вакансій та резюме hh.ua показав, що станом на грудень 2018 р до топ-5 сфер, у яких найчастіше є пропозиції роботи та у яких шукають роботу наші співвітчизники в Польщі та Німеччини, входять:


Рівнянка - про те, як знайшла роботу та облаштувалась у Польщі

Порівняно з початком роком до топ-5 сфер з резюме кандидатів, які готові переїхати в Польщу, увійшли «Топ-менеджмент» та «Початок кар’єри». А до топ-5 сфер з вакансіями у Німеччині увійшла «Медицина». Також зросла кількість вакансій у сфері «Будівництво» у Німеччині та зменшилась у сферах «Робочий персонал» та «Виробництво» у Польщі. Серед пошукачів, які готові переїхати до Німеччини та Польщі, зменшилась кількість резюме в галузі «IT, телеком» та збільшилась у сфері «Маркетинг».
6 способів додаткового заробітку у Рівному
Міграційні настрої, які залишаються на досить високому рівні, підштовхують українських роботодавців до пошуку додаткової мотивації для персоналу. Все частіше компанії говорять про необхідність створювати та розвивати ціннісну пропозицію роботодавця (EVP), турбуватись про щастя, ментальне і фізичне здоров'ї співробітників, будувати їх емоційний зв'язок із брендом компанії, підвищувати рівня «причетності» і eNPS (employee Net Promoter Score).

шукаю роботу, вакансії, робота в Польщі, заробітки, трудова міграція, робота
Скільки коштує оренда житла в Рівному: високі ціни, менший попит і ризики шахрайства

Станом на липень 2025 року Рівне утримує позиції в переліку міст із найдорожчою орендою житла в Україні. Так, середня вартість однокімнатної квартири становить 12 000 гривень, а за словами експертів, у центрі міста нерідко просять і більше — до 13 тисяч.
переглядів: 34
Чим корисна лаванда і кому її приймати не можна?

У сезон цвітіння лаванди давайте поговоримо про корисні властивості цієї красивої та запашної квітки.
переглядів: 1743
Сон про зуби: яке тлумачення дає сонник та психотерапевт

Сни завжди сприймалися як щось таємниче. Часто вони вказують на майбутні події або попереджають про важливе. Серед них — сни про зуби.
переглядів: 211
Бензинові генератори: практичне джерело автономного живлення

Світло може зникнути в найнеочікуваніший момент — під час роботи, ремонту або вечері з родиною. У такі ситуації важливо мати просте і надійне джерело енергії. Бензинові генератори — один із найзручніших способів швидко повернути електрику туди, де вона потрібна. Обирають генератор на бензині не лише за доступність, а й за практичність у повсякденному користуванні.
переглядів: 115
Теплоізоляційний утеплювач для фасадів із паропроникністю: на що звернути увагу

Енергоефективність будівлі багато в чому залежить від того, наскільки якісно виконане фасадне утеплення. Один із ключових параметрів, який часто недооцінюють, — це паропроникність утеплювача. Вона відповідає за здатність матеріалу "дихати" і не затримувати вологу в конструкціях.
переглядів: 130