Готуємо розсаду перцю до висадки у відкритий грунт

Земельна ділянка, на якій планується висаджувати розсаду перцю, до висадки, повинна бути підготовленою. Кращі попередники — багаторічні трави, озимі зернові, морква, цибуля, горох. Розпочинається підготовка з осіннього перекопування грунту. В разі, якщо під попередню рослину не використовували органічні добрива, то під перекопування необхідно внести добре перепрівший перегній або компост в дозі 4-5 кілограм на 1 квадратний метр.
Яке овочеве сусідство не завадить багатому урожаю
А на кислих грунтах додатково внести по 40-50 грам вапякових добрив (вапнякова мука, крейда). Весною земельна ділянка знову перекопується або рихлиться, але на меншу глибину. Під весняне глибоке рихлення) вноситься нітроамофоска (азофоска) — 2-3 кілограма на одну сотку. В період, між весняною перекопкою і висадкою розсади, по мірі необхідності, поверхня грунту рихлиться.

Висадка розсади у відкритий грунт проводиться тоді, коли мине загроза весняних заморозків і грунт прогріється до 15-16 градусів тепла. По календарних термінах, це припадає на третю декаду травня. Але, якщо перць висаджується під укриття, то посадку проводять на 10-15 днів раніше. При висаджуванні саджанців перцю, їх корінці засипають в грунт на ту саму глибину, на якій вони були в стадії розсади. Висаджену розсаду поливають лише теплою водою.
Дача.Сад.Город. Рятуємо овочі від весняних заморозків
Ранні сорти солодкого перцю висаджують по схемі 30х40 або 40х40 см, середньоранні - 45х45 або 40х50 см, середньостиглі — з міжряддями 60 см і відстаннями між рослинами 40 см.

насіння, добрива, город, земельна ділянка, розсада, Дача. Сад. Город. перець
Лаванда чи лавандин: як відрізнити та використовувати ароматну рослину

Лаванда давно відома своїм заспокійливим ароматом і декоративним виглядом. Проте часто під назвою «лаванда» продають також лавандин — схожий, але зовсім інший за властивостями гібрид. Розповідаємо, як відрізнити ці дві рослини, як правильно сушити букети та де можна використовувати лаванду в побуті.
переглядів: 299
Перелік безпечних місць для відпочинку в Дубенському районі

Літо — час відпочинку, релаксу і відновлення сил. Для жителів і гостей Дубенського району підготували перелік перевірених і безпечних місць для відпочинку біля води, де можна насолодитися теплими днями і відчути справжній комфорт.
переглядів: 296
Як убезпечити себе та близьких під негоди

Сезон літніх злив та гроз в Україні у розпалі, тому варто нагадати основні правила безпеки, які допоможуть уникнути нещасних випадків у період небезпечних погодних умов. Рятувальники просять громадян бути максимально обережними, зокрема під час грози, сильного вітру або злив.
переглядів: 223
Топ-5 найкращих IT-курсів для дітей в Україні

У світі, де цифровізація охоплює майже кожну сферу життя — від освіти до охорони здоров’я, від розваг до державного управління — інформаційні технології стають не просто актуальним напрямом, а стратегічною галуззю майбутнього.
переглядів: 247
Інноваційні підходи до внесення ЗЗР: безпечні рішення для аграріїв
Сучасне сільське господарство стикається з викликами, що вимагають інноваційних підходів для забезпечення стійкості та ефективності.
переглядів: 221