12.05.2017, 21:15

Дача.Сад.Город. Рятуємо овочі від весняних заморозків

Квітень-травень 2017-го не радує господарів хорошою погодою. Похолодання затягнулося і перші сходження на городі потерпають від морозного повітря.

Основні і доступні методи протидії заморозків:

-Димлення
-Дощування
-Укривання
-Затримка терміну цвітіння

Димлення
ефективно тільки в безвітряну погоду і при заморозках не нижче -3 ° C. Заздалегідь на території городу заготовлюються купи певного складу з частотою одна на 10 метрів квадратних. Знизу лягають сухі матеріали у вигляді дров і хмизу, а зверху навалюються тирса, солома, гній, торішнє листя, загалом, підійдуть всі тліючі матеріали. Купа ущільнюється, а зверху насипається 2-3 сантиметровий шар землі. Димові купи, розраховані на 15 годин димлення, повинні бути 15 метра шириною і 1 метр заввишки, з отвором угорі для виходу диму і отвором з підвітряного боку для запалювання. Розташовують димові купи на міжряддях, далеко від дерев, щоб уникнути опіків. Димлення починають при температурі +15 ° C і закінчують після сходу сонця.

Коли у Рівному потепліє

Такий метод як дощування застосовується теж при короткочасних заморозках. Вода при охолодженні і замерзанні виділяє теплову енергію. Так 1 кубічний метр води при охолодженні на 1° C виділяє 12 кВт тепла, а при замерзанні - 9 кВт. Для збереження рослин потрібно рясно полити грунт ввечері, перед заморознем. Над присадибною ділянкою з вологим грунтом при зниженні температури відбувається конденсація з виділенням тепла і город в такому теплому хмарі сміливо може зустріти короткочасний мороз до - 4 ° C.

Дача.Сад.Город. Боремося з хворобами абрикоса

Укривання напевно найефективніший метод але, на жаль, не підходить для великих дерев. Для укривання використовують мішковину, рогожу, папір, поліетиленову плівку. Кращим у світі укривним агроволокном вважається лутрасіл. Багато рослин, наприклад картоплю, можна просто підгорнути «з головою». Розсаду помідор, перцю і квітів збереже під собою скляна банка. Вкриваючи рослину необхідно пам'ятати про його потреби в сонячному світлі, і якщо матеріали, якими вкривають, світлонепроникні, то вдень їх потрібно знімати.

Догляд за трояндами навесні: обрізка та підживлення

Затримати терміни цвітіння і формування плодів можна за допомогою літньої обрізки дерев і чагарників. Ця процедура сприяє появі молодих пагонів, на яких бруньки прокидаються в більш пізній термін, після загрози заморозків. Такого ж ефекту можна досягти при білінні стовбурів вапняним молоком: 10 л води, 2 кг негашеного вапна, 400 г мідного купоросу (розведеного у невеликій кількості води), 100 г господарського мила, 2 л сироватки або молока. Розчин доводимо до консистенції густої сметани шляхом додавання глини. Вапняне молоко відбиває сонячне світло від стовбурів рослин, не даючи їм нагрітися.Таким чином, вчасно передбачивши загрозу весняних заморозків і прийнявши всі можливі заходи захисту, кожен господар зможе запобігти втратам.