Дача.Сад.Город. Боремося з хворобами абрикоса
Чим може хворіти абрикос:
Найчастіше абрикос вражають грибкові хвороби, особливо якщо навесні і влітку часто йдуть дощі. Підвищена вологість прискорює розвиток клястероспоріозу, моніліозу, вертициллеза та ін. Щоб цього уникнути, кожен рік обрізайте, проводьте побілку вапном і обприскуйте дерева фунгіцидами. Восени не забудьте своєчасно прибрати і спалити опале листя.
Чи постраждали фруктові сади на Рівненщині через весняні холоди (+ІНФОГРАФІКА)
Цитоспороз
На корі дерева з’являються численні дрібні горбочки сіро-бурого кольору. Це і є грибки. Листя поступово в’яне, уражені гілки засихають, дерево гине.

Як боротись?
Своєчасно видаляйте сухі гілки, щоб захворювання не поширювалося на здорові пагони. Для лікування хвороби на ранній стадії обприскуйте дерева 1%-вою бордоською сумішшю.
Як вбрегти абрикос від весняних холодів
Бактеріальний некроз, або рак
Бактеріальний рак уражує всі частини дерева. Форми прояву можуть бути різними. Найчастіше навесні рослина покривається опіками, згодом на їх місці утворюються виразки, з яких тече камедь. Кора стає бурою, дерево поступово відмирає.

Як боротись?
При перших ознаках хвороби обріжте уражені гілки до здорової тканини і спаліть їх. Зрізи продезінфікуйте 1%-вим розчином мідного купоросу і замажте садовим варом. У профілактичних цілях обприскуйте дерева 1%-вою бордоською рідиною – навесні і влітку і 3%-ю бордоською рідиною – восени під час листопаду.
Грунт в тому місці, де раніше росли уражені дерева, посипте хлорним вапном (200 г на 1 кв. м) і перекопайте.
Маніліоз
Поширенню хвороб сприяє холодна і волога погода. Найчастіше абрикоси заражаються моніліозом під час цвітіння. Листя і молоді пагони буріють і всихають. Якщо дерево все ж змогло зав’язати плоди, моніліальний опік стає причиною плодової гнилі.
Експерти прогнозують до 30% втрати врожаю абрикосів, персиків і вишні
Як побороти?
Своєчасно збирайти і знищуйте засохлі плоди. Якщо на рослині з’явилися ознаки захворювання, обробіть крону Топсином-М, Стробою або Топазом (по інструкції) з додаванням в розчин господарського мила.
дача.сад.город, абрикоси, хвороби кісточкових, догляд за фруктовими деревами, заморозки, цвітіння абрикосів
Вирощування цибулі з сіянки: поради фахівців

Без ріпчастої цибулі не обходиться жодна городня ділянка, а все тому, що ця культура складає основу раціону харчування українців. Це не самий простий овоч в агротехніці, тому досвідчені фахівці порадять, на що потрібно звернути увагу, щоб ви насолоджувалися гарним врожаєм з власного городу. Ця стаття розкаже про основні вимоги до вирощування цибулі з сіянки, щоб догляд не приніс багато клопоту протягом дачного сезону.
переглядів: 717
Сіємо розсаду помідорів: які дні сприятливі для майбутнього урожаю

Коли сіяти, щоб отримати багатий урожай
переглядів: 2303
Яку розсаду садити у лютому: корисні поради

Які овочі варто висадити на розсаду вже у лютому
переглядів: 1334
Что нужно учитывать, выращивая цветную капусту

У цветной капусты репутация трудно выращиваемой садовой культуры. Большая часть успеха в её выращивании связана с подготовкой. Чтобы получить хороший и качественный урожай цветной капусты, нужно научиться правильно её выращивать.
переглядів: 499
Плетистые розы в саду

Важную роль в дальнейшем произрастании и богатстве цветения розы играет место расположения куста. Следует запомнить, что роза - солнцелюбивое растение. И в неправильном месте она будет цвести скудно, а может вообще не дать цветов. Часть сада, где будет расти куст роз, должен весь день находиться на солнце. Вода не должна постоянно касаться корней, болото этот цветок не терпит. Для благополучия цветка желательна рыхлая земля, насыщенная минералами. Розе крайне необходимо пространство, из-за этого нужно сажать ее подальше от соседних растений.
переглядів: 846
Як вдома виростити петрушку і цибулю-шніт

Свіжа і корисна зелень на столі цілий рік
переглядів: 4735
Як виростити зелений горошок у себе вдома

Декілька порад, як посадити зелений горошок у себе вдома
переглядів: 3429
Як не помилитись з вибором картоплі на посадку

Картопля є ходовим і популярним товаром. У багатьох сім'ях її в різних видах вживається практично щодня. З огляду на це, люди, які мають хоча б невелику ділянку землі, саджають саме картопля.
переглядів: 2657
Свіжа зелень до зимових свят. Посівний календар на грудень 2020

Які овочі ще не пізно посіяти під зиму? Що ще можна посадити до Нового року? Сприятливі та несприятливі дні у грудні за місячним календарем садівника-городника.
переглядів: 5756
Ефективний захист від збудників білої гнилі

Недотримання сучасними аграріями науково-обґрунтованої сівозміни призводить до накопичення у грунті величезної кількості фітопатогенів, що згодом можуть спричинити епіфітотії хвороб сільськогосподарських рослин.
переглядів: 3367