Дача.Сад.Город. Боремося з хворобами абрикоса
Чим може хворіти абрикос:
Найчастіше абрикос вражають грибкові хвороби, особливо якщо навесні і влітку часто йдуть дощі. Підвищена вологість прискорює розвиток клястероспоріозу, моніліозу, вертициллеза та ін. Щоб цього уникнути, кожен рік обрізайте, проводьте побілку вапном і обприскуйте дерева фунгіцидами. Восени не забудьте своєчасно прибрати і спалити опале листя.
Чи постраждали фруктові сади на Рівненщині через весняні холоди (+ІНФОГРАФІКА)
Цитоспороз
На корі дерева з’являються численні дрібні горбочки сіро-бурого кольору. Це і є грибки. Листя поступово в’яне, уражені гілки засихають, дерево гине.

Як боротись?
Своєчасно видаляйте сухі гілки, щоб захворювання не поширювалося на здорові пагони. Для лікування хвороби на ранній стадії обприскуйте дерева 1%-вою бордоською сумішшю.
Як вбрегти абрикос від весняних холодів
Бактеріальний некроз, або рак
Бактеріальний рак уражує всі частини дерева. Форми прояву можуть бути різними. Найчастіше навесні рослина покривається опіками, згодом на їх місці утворюються виразки, з яких тече камедь. Кора стає бурою, дерево поступово відмирає.

Як боротись?
При перших ознаках хвороби обріжте уражені гілки до здорової тканини і спаліть їх. Зрізи продезінфікуйте 1%-вим розчином мідного купоросу і замажте садовим варом. У профілактичних цілях обприскуйте дерева 1%-вою бордоською рідиною – навесні і влітку і 3%-ю бордоською рідиною – восени під час листопаду.
Грунт в тому місці, де раніше росли уражені дерева, посипте хлорним вапном (200 г на 1 кв. м) і перекопайте.
Маніліоз
Поширенню хвороб сприяє холодна і волога погода. Найчастіше абрикоси заражаються моніліозом під час цвітіння. Листя і молоді пагони буріють і всихають. Якщо дерево все ж змогло зав’язати плоди, моніліальний опік стає причиною плодової гнилі.
Експерти прогнозують до 30% втрати врожаю абрикосів, персиків і вишні
Як побороти?
Своєчасно збирайти і знищуйте засохлі плоди. Якщо на рослині з’явилися ознаки захворювання, обробіть крону Топсином-М, Стробою або Топазом (по інструкції) з додаванням в розчин господарського мила.

дача.сад.город, абрикоси, хвороби кісточкових, догляд за фруктовими деревами, заморозки, цвітіння абрикосів
Лаванда чи лавандин: як відрізнити та використовувати ароматну рослину

Лаванда давно відома своїм заспокійливим ароматом і декоративним виглядом. Проте часто під назвою «лаванда» продають також лавандин — схожий, але зовсім інший за властивостями гібрид. Розповідаємо, як відрізнити ці дві рослини, як правильно сушити букети та де можна використовувати лаванду в побуті.
переглядів: 312
Перелік безпечних місць для відпочинку в Дубенському районі

Літо — час відпочинку, релаксу і відновлення сил. Для жителів і гостей Дубенського району підготували перелік перевірених і безпечних місць для відпочинку біля води, де можна насолодитися теплими днями і відчути справжній комфорт.
переглядів: 303
Як убезпечити себе та близьких під негоди

Сезон літніх злив та гроз в Україні у розпалі, тому варто нагадати основні правила безпеки, які допоможуть уникнути нещасних випадків у період небезпечних погодних умов. Рятувальники просять громадян бути максимально обережними, зокрема під час грози, сильного вітру або злив.
переглядів: 229
Топ-5 найкращих IT-курсів для дітей в Україні

У світі, де цифровізація охоплює майже кожну сферу життя — від освіти до охорони здоров’я, від розваг до державного управління — інформаційні технології стають не просто актуальним напрямом, а стратегічною галуззю майбутнього.
переглядів: 254
Інноваційні підходи до внесення ЗЗР: безпечні рішення для аграріїв
Сучасне сільське господарство стикається з викликами, що вимагають інноваційних підходів для забезпечення стійкості та ефективності.
переглядів: 226