Подати
оголошення

10.04.2017, 21:15

Як вбрегти абрикос від весняних холодів

Абрикос дуже любить тепло. Цвісти рослина часто починає, коли ще не пройшли всі морози. Бруньки замерзають, а якщо і розквітають, то бджоли їх не запилюють. Урожай в цьому випадку вже не врятувати. Важливо знати, що цвітіння можна затримати, застосувавши одну з існуючих практик.
Існує кілька дієвих способів припинення небажаного цвітіння:

1. Щеплення на культуру пізнього дозрівання. Якщо посаджений ранній сорт абрикоса, захистити його від заморозків можна методом щеплення. Для цього необхідно знайти пізній сорт (такі культури рідко зустрічаються) і ним прищепити дерево раннього сорту.2. Обрізування, як метод захисту. Уберегти від весняних заморозків допоможе річна обрізка дерева, її потрібно проводити в травні або на початку червня. Цим методом затримується виростання вторинних пагонів і закладка нових квіткових пагонів. Так само як і персики, абрикоси відрізняються високою пробуджуваністю бруньок - практично всі сформовані паростки проростають.

Смачне абрикосове вино в домашніх умовах [РЕЦЕПТ]

3. Мульчування тирсою. Цікавим є спосіб зі снігом і тирсою. Для цього необхідно, пристовбуровий грунт мульчувати торфом і гноєм. Мульчування - це присипання грунту сухою травою, гноєм, тирсою для того, щоб вона зберігала вологу. Щоб земля не промерзла дуже сильно, необхідно її присипати снігом, який утрамбовують висотою до 30 см. А вже потім цей сніг посипати тирсою, на який знову ж насипати сніг. В результаті тирса промерзає єдиним пластом.

Дача. Сад. Город. Захист саду від зайців

При весняному потеплінні, шар снігу над тирсою тане, а той сніг, який під тирсою, залишається. Дерево відчуває холод, тим самим відтерміновується період пробудження кореневої системи, отже, і цвітіння теж. Тільки коли настає стійка тепла погода, дерево оживає і зацвітає. Таким чином, ризик промерзання квітучих бруньок під час заморозків виключене, в результаті чого майбутній урожай не буде втрачено.4. Побілка стовбура. Ще один дієвий спосіб для затримки цвітіння. Знадобиться гашене вапно, а також глина або гній, щоб побілка добре прилипала до дерева. Білий колір відбиває сонячне світло, тим самим не дає дереву зігрітися.5. Обробка препаратами. Можна відстрочити термін цвітіння, використовуючи спеціальні препарати: ауксини - відстрочать цвітіння на 10 днів; перед цвітінням обприскувати дерева міцним соляним розчином (600-700 грам на відро води). Це затримає цвітіння бруньок на 7-14 днів.

6. Води, більше води! Суть цього методу полягає в тому, що восени перед заморозками рясно заливають грунт водою, щоб вона добре промерзла взимку, а навесні довго відходила. Навесні перед цвітінням також можна поливати дерево холодною водою, в результаті воно деякий час буде в сплячці.

15 найбільш корисних продуктів для організму

Для більшої ефективності рекомендується використання декількох методик одночасно. І тоді Вам вдасться відтягнути цвітіння абрикоса на 1-2 тижні, що дозволить не втратити урожай.
Щасливе Рівне
Бесплатка

Панасюк


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net