Субсидія 2019. Кому не дадуть і кого змусять повернути
НЕЗАКОННО ОТРИМАНА СУБСИДІЯ
У постанові Кабміну зазначено, що повернення субсидій здійснюватиметься на добровільній основі. Але якщо сторона відмовляється повертати, то через суд, пише "Обозреватель".
Щоправда, стягнути гроші через суд буде важко, оскільки державна виконавча служба працює неефективно, відсоток виконаних рішень суду невисокий.
НЕВИКОРИСТАНА СУБСИДІЯ
Ще один варіант повернення коштів – якщо ви отримували безготівкову субсидію й не використали її повністю.
“Після закінчення опалювального (неопалювального) сезону невикористана сума житлової субсидії, яка надавалася не в грошовій формі, повертається керуючим, об’єднанням, виконавцем комунальних послуг до державного бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку”, – йдеться у постанові Кабміну.
НЕ ПОГАШЕНА ЗАБОРГОВАНІСТЬ
Якщо була заборгованість за комуналку понад і її вчасно не погасили, субсидію почнуть виплачувати тільки після реструктуризації боргу або його погашення - у безготівковій формі, пояснив під час години запитань до уряду міністр соцполітики Андрій РЕВА. Тобто гроші на оплату «комуналки» давати не будуть, субсидію відразу заберуть від витраченої суми і вкажуть це у платіжках.
БЕЗ ПРАВА НА СУБСИДІЮ
Субсидії не можуть отримати такі категорії населення:
- є будинок площею від 200 кв. м, або квартира від 120 кв. м;
- автомобіль віком до 5 років;
- зробили покупку на суму від 50 тис. грн;
-станнім часом не платили єдиний соцвнесок (ЄСВ) і не перебували на обліку в Центрі зайнятості.
МОНЕТИЗАЦІЯ ТРИВАЄ, ФОРМУЛА ТА САМА
Монетизація, тобто виплата "живими" грошима субсидій триватиме і після жовтня – в новому опалювальному сезоні. До кінця року планується завершити монетизацію пільг та субсидій.
Паралельно працюватимуть дві форми виплат:
- безготівкова (найперше для боржників): їхню субсидію віддаватимуть відразу постачальникам комунальних послуг;
- готівкова (для всіх інших): вони отримуватимуть гроші і самі платитимуть за комуналку.
Формула розрахунку субсидій не змінювалася і, як заявляють у Кабміні, залишиться в такому вигляді і в майбутньому.
Сукупний дохід сім'ї ділять на кількість людей, потім отриману суму ділять на 2, на прожитковий мінімум і множать на 15%.
Як дізнатися в інтернеті, чи призначена субсидія
Нагадаємо, 14 серпня Кабмін змінив правила отримання субсидій. Своїм рішенням уряд дозволив отримувати знижку не тільки через Ощадбанк, а й через інші банки. Очікується, що мова йде про банки, яким Міністерство фінансів дозволило виплачувати пенсії для українців. До цього переліку входять 38 фінустанов.
ДО ТЕМИ
Почалася масштабна монетизація субсидій: усе, що потрібно знати

Сало по-українськи: традиція, смак і трохи користі

Сало — це більше, ніж просто їжа. Для багатьох українців воно — символ дому, традицій, душевної гостинності й навіть національної ідентичності. Поки хтось іронізує, мовляв, без сала в Україні й хліб не смакує, ми розповімо: чому цей продукт досі залишається улюбленим, чим корисний (і коли — ні), як його їдять та з чим поєднують.
переглядів: 86
Ботулізм та літня спека: як уникнути небезпеки при споживанні риби – рекомендації фахівців

Державне агентство меліорації та рибного господарства України наголошує на важливості дотримання правил безпечного споживання риби та морепродуктів у літній період. У зв'язку зі спекою значно зростає ризик харчових отруєнь та гострих кишкових інфекцій, серед яких особливу небезпеку становить ботулізм.
переглядів: 112
Другий урожай: що посадити в липні, щоб отримати врожай до осені

Липень – не лише пора збору першого врожаю, а й чудова можливість для дачників та городників отримати "другу хвилю" свіжих овочів та зелені. На звільнених грядках, які вже віддали свої ранні весняні дари, можна знову садити культури, що дозволить насолоджуватися вітамінами до пізньої осені або навіть наступної весни.
переглядів: 113
Як врятувати речі, які пофарбувалися при пранні

Зазвичай із речами, які полиняли ми відразу прощаємося. Але насправді є декілька дієвих способів, як ці речі врятувати.
переглядів: 564
Пухкий омлет із грибами та сиром: легкий рецепт сніданку

Цей пухкий омлет з шампіньйонами й сиром — справжній порятунок, коли хочеться чогось смачного, але без метушні на кухні.
переглядів: 223
Реклама