Ми у Facebook
12.03.2003, 02:01

“Тарасова свіча” горіла по-різному

Щорічне традиційне вшанування пам’яті Великого Кобзаря “Тарасова свіча” в день народження поета — 9 березня — вперше за сімнадцять років у Рівному пройшло з неприємним присмаком. Саме святкування було розведене в часі й відбувалося у двох різних місцях: влада, умовно кажучи, вийшла о 17.00 на майдан Незалежності, а громадськість — о 18.00 у парк імені Тараса Шевченка.
Це породило низку обурень серед організаторів заходу. Власне розбіжності і позначилися на кількості учасників “Тарасової свічі” — і на майдан, і в парк людей прийшло всього по кілька десятків. До того ж не відбулося звичного богослужіння, а традиційне запалення свічок можна було порахувати на пальцях... І тут, і там пройшли невеликі концерти, виступили політики, письменники, піснярі.
Засновник “Тарасової свічі” письменник Євген Шморгун говорить, що свято проводиться з 1984 року. Але це вперше, коли в нього втручається влада.
— “Тарасова свіча” ніколи не була владною, бо її заснувала Спілка письменників, — наголошує він. — Але ми завжди надавали слово представникам влади. Однак цього разу вони чомусь заявили, що самі мають право проводити цей захід. Чому на годину раніше від запланованого, і на майдані, коли ми оголошували у пресі про зовсім інший час та місце? Я ставлюся позитивно до всіх святкувань Шевченківських днів, але для чого порушувати традицію?
Начальник відділу культури Рівненського міськвиконкому Андрій Ткачук стверджує, що ніяких розбіжностей у святкуванні нема.
— Ми провели заходи разом із Спілкою письменників. Попередньо було все узгоджене, і її голова Степан Бабій взяв участь у вшануванні пам’яті Кобзаря, — каже він. — У цілому цього року Шевченківські дні були організовані дуже добре. Низка заходів до дати відбулася в облмуздрамтеатрі, будинках культури, бібліотеках.
Голова обласної організації Національної спілки письменників України Степан Бабій встиг побувати на двох заходах (хоч окремі його колеги і негативно поставились до цього).
— Спілка письменників усунулась від проведення свята, — говорить голова Рівненського відділення Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім.Тараса Шевченка Іван Кузьмюк. — Степан Бабій пішов на компроміс із владою, хоч традиційно Спілка виступала організатором заходів. Як так може бути: не він надає слово владі, а влада йому?
Наступного року Україна святкуватиме 190-річний ювілей від дня народження народного поета Тараса Шевченка...





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ