Ми у Facebook
18.03.2003, 21:01

Піст — не для бідних

Одним із секретів довголіття наших предків було те, що вони ревно дотримувалися посту, тобто не вживали упродовж певного періоду двічі в рік м’яса, сала та інших продуктів тваринного походження. Натомість харчувалися грибами, рибою, квасолею, квашеною городиною тощо. Поширеним було також явище так званого голодного посту, коли люди упродовж тривалого часу “закроплювалися” лише холодною водою. Ось такими були наші предки, які тоді не знали, як можна “сидіти на дієті”.
Те, що тимчасово утримуватись від вживання жирної їжі тваринного походження дуже корисно для здоров’я людини, здається, визнали всі. Лікарі стверджують, що це сприяє виведенню з організму шлаків. А якщо в цей час менше думати про гріховне, ходити до церкви і творити добрі діла, то важливість посту взагалі важко оцінити. І все ж, що стосується харчування, навіть будучи добре інформованими про користь посту, багато людей за нинішніх умов змушені відмовитись від нього.
Найкращим і найходовішим продуктом під час посту є риба. Люди нерідко саме в цей період з ностальгією згадують минулі часи, коли риба була фактично копійчаним продуктом і коштувала від 8 копійок до 1 карбованця 5 копійок. Так само з ностальгією згадують про рибні дні в їдальнях громадського харчування. Для значної частини населення риба в нинішній час стала недоступним задоволенням. Відтак вряди-годи їм доводиться смакувати хіба що тюлькою.
— Зовсім вже подуріли, щоб “нещасна” тюлька коштувала аж п’ять гривень за кіло! — обурювалась у п’ятницю вголос на центральному продовольчому ринку Рівного бабуся, побачивши ціну на тюльку. Стільки ж за кілограм на ринку упродовж першого тижня посту коштував єдиний вид свіжої риби — товстолобик. Не було ні щук, ні звичних карасів. Поряд з товстолобиками на прилавках лежало видів десять мороженої риби. Ціна в середньому коливалась від 8 до 20 гривень. Не дивно, що біля прилавків у рибному павільйоні покупців практично не було. Натомість більше цікавилися продуктами із сої та квасолею. Щоправда, на ринку нині дуже рідко вдається натрапити на квасолю без черв’ячків. А про гриби теж треба забути, кажуть рік був неврожайним. Натомість у м’ясному павільйоні, де ціни більш прийнятні, помітне пожвавлення. Ковбаси, дешеві й дорогі, та різні копченості йдуть нарозхват. Таке враження що про піст люди і не чули. Втім, ми ж — українці і любимо не просто перекусити, а гарно поїсти. Навіть під час посту.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ