Ми у Facebook
17.04.2003, 22:25

Віктор Чайка: Кого потрібно, нагинаю

Міський голова — найвища посадова особа у місті, до якої мешканці можуть звернутися зі своїми проблемами. Далі немає куди, філософськи зауважив міський голова Рівного Віктор Чайка у розмові з додзвонювачами прямої лінії, яка відбулася цього понеділка в редакції "ОГО". Якщо не допоможе він, тоді хто?
Зі скаргами й проблемами до нього звертається чимало рівнян. І найбільше міських мешканців турбують саме комунальні проблеми, тому що не завжди вдається вирішити їх самотужки. Скажімо, квартиру заливають каналізаційні стоки, місяць немає в будинку води, роками ЖЕК не проводить ремонт у під’їздах... Це підтвердила й пряма лінія газети “ОГО” з міським головою. Не встигав він відповісти на перший дзвінок, як тут же лунав наступний. А писати й дзвонити рівняни почали ще зранку.

“Рівне бачу наскрізь...”
— Чи легко вам приймати життєво важливі для міста рішення? Чи радитеся з кимось?
— Приймати рішення завжди важко, тому що для їх виконання неодмінно потрібні певні ресурси. А мені важче ще й тому, що за стільки років вивчив Рівне і бачу його наскрізь, знаю про всі ці проблеми, які є сьогодні. На жаль, коли доводиться щось вирішувати, то не завжди виходить так, як хочеться. Звісно, досить часто доводиться й радитися. Щотижня збираю всі інженерні, житлово-комунальні служби, будівельні, радимося, обговорюємо проблеми й можливості їх вирішення.
От сьогодні радилися з керівництвом київського “Укрдору” про приведення до ладу наших доріг. На мою думку, так, як вирішили дорожні питання, потрібно підходити й до комунальних проблем. Кияни візьмуть на себе вулиці Соборну, Дубенську (до тролейбусного депо), Чорновола, Міцкевича, Степана Бандери, проспект Миру. До речі, цей проспект вже не витримує жодної критики, настільки він розбитий. Мало того, що повсюдно потрібно замінити покриття, то на проспекті Миру вже рухнув каналізаційний колектор. Він збудований більше сорока років тому. А дороги зробимо так, щоб вистачило на 10-15 років й не довелося щороку латати дірки.
Стоїть питання й про розширення дороги від готелю “Мир” до кінотеатру “Україна”, тому що тут завжди з’являються пробки й мала пропускна можливість автошляху. Хочемо зробити цей відрізок таким, щоб транспорт міг рухатися у три смуги. Не знаю, чи встигнемо, але домовилися з киянами, що вони візьмуться й за розширення Соборної від Театральної площі до ринку. Затримка може виникнути через те, що спочатку потрібно збудувати підземний перехід, перекрити його, а тоді вже зверху робити дорогу.
Сьогодні по місту потрібно поправити десь 160 колодязів, які попровалювалися. Збирали служби, які за них відповідають, “Комуненергію”, “Облводоканал”. Також запросили до нас спеціалізоване тернопільське управління, яке капітально відремонтує шляхопровід (міст через Устю по вул. Соборній - ред.)
— Пане Вікторе, коли ви стали міським головою, чи думали, що доведеться зіштовхуватися з такою зливою саме комунальних проблем? Постійно ж турбують люди саме з питаннями житлово-комунального характеру, то труби течуть, то у підвалах вода стоїть, то сміття не вивозять...
— Звісно, я передбачав, що проблема існує, але в таких масштабах, як це виявилося сьогодні, ні. Під час будівництва приватного сектора порушили все і вся. Воно велося настільки безалаберно, що наслідки люди відчуватимуть ще не один рік. Особливо це стосується Басового Кута та Нового Двору. А от проблеми підтоплення вулиць Дорошенка, Набережної, Залізничної, Здолбунівської “випливли” не так давно. Рівень підняття µрунтових вод — проблема не лише Рівного, а й 60% міст України.
— Напевно, коли ви приймаєте рівнян, найбільше проблем саме комунальних?
— Як не дивно, але 95% скарг саме на комунально-житлову сферу. Коли розподіляють бюджет, то бачать лише медицину й освіту, іноді — культуру й спорт. А житлово-комунальне господарство фінансують за залишковим принципом. Як тільки починаєш аналізувати, які йдуть депутатські запити на сесії, то 99% — житлово-комунальна сфера.

У голови вихідних нема
— Вас вдруге поспіль обрали міським головою. За Віктора Чайку проголосувала переважна більшість виборців. Певно, це означає, що рівняни вам довіряють. А кому довіряє Віктор Чайка? Адже другий склад виконкому та ваших заступників помінявся. За яким принципом ви підбираєте собі заступників та керівників?
— Я не двожильний, щоб тягнути за всіх і все. Підбираю людей за таким принципом, щоб вони могли розділити участь міського голови, щоб виконували свої функціональні обов’язки. Не останню роль відіграють й ділові якості. Мені не потрібно, щоб людина була зручною чи незручною, необхідно, щоб вона чітко орієнтувалась на виконання завдань. І головне, щоб у людини була душа, щоб вона бачила, що перед нею також живі люди. Начальник ЖЕКу, це так само як вчитель, має знати своїх мешканців, всі вузькі та брудні місця. На жаль, не все виходить так, як хочеться.
Так склалося, що зараз йде ухил в бік військових, у них на порядок вища дисципліна, порядок та організованість. От взяли одного підполковника, потім другого, на черзі — генерал, точніше військовий, який служив на генеральській посаді.
— Як міський голова відпочиває? Чи є у вас вихідні?
— Та які там вихідні! Раніше третьої години в суботу додому прийти не виходить. То пошта, то наради, то термінові виїзди, виклики, зустрічі. Єдине, що можна собі дозволити, це трохи відпочити у неділю. Іноді приходиш додому, ледве ноги тягнеш під кінець робочого дня. За день так викрутять, так вимучать, що нічого не хочеться...
— А з чого у вас робочий день починається?
— Намагаюся на роботу прийти до восьми, поки дзвінків немає, треба з усіма службами переговорити, щоб знати, яка ситуація в місті. Найперше контролюю, що відбулася за минулу добу. Друге — цікавлюся справами спецкомбінату, як там справи. На третьому місці — наше МіськШеу, яка ситуація з дорогами. Потім цікавлюся КТП, як вони вивозять сміття. Наступний — трест зеленого господарства, який займається благоустроєм і озелененням міста. Далі телефоную до Юрія Антоновича (начальник управління житлово-комунального господарства – ред.), як там поживає комунальна сфера. От коли всіх обійшов, обдзвонив, тоді повна картина того, що відбувається. Тут і завдання роздаю, кому добре слово треба сказати — кажу. Кому треба — прочухана задав. І на це все хвилин 40 йде щоранку. Через день помічник звітує про ті питання, які стоять на контролі.
— Скільки ж важливих питань стоїть на контролі?
— Питань 150 з усіх напрямків записано у помічника. Як приходить термін, то він каже, що закінчився час виконання якогось доручення. А взагалі у мене на кожну галузь тиждень розділений: день — на медицину, день — на освіту, день — на будівництво та архітектуру. Четвер називаю чистим четвергом й виділяю його як комунальний день.
— Пане Вікторе, розкажіть, будь ласка, як і коли ви читаєте газети. А то іноді розповідають неймовірні історії, що коли вам не подобаються якісь статті, то ви шматуєте сторінки.
— Все, що стосується проблем міста, вичитує помічник. Найстрашніші питання підкреслює червоним, спокійніші, не такі нагальні, жовтим. Сам намагаюся подивитися, прочитати, як “взувають” мене та моїх заступників. (посміхається). А рвати, то не рву. Маю таку звичку: у вільний час сісти й прочитати докладніше. Найнеобхідніше, на мою думку, вирізаю. Й критичні статті зачитую на апаратній нараді, ну й відповідно, роздаю... завдання, природно, що не в обнімку, кого потрібно, нагинаю.

Недисциплінованих водіїв покарають — пообіцяв Віктор Чайка
— Через залізничну колію в районі вул. Залізничної немає пішохідного переходу.
— Чому маршрутне таксі №38 не доїжджає до тубдиспансеру?
Міський голова передзвонює заступнику начальника міського управління транспорту і зв’язку Миколі Голубошу.
— Тут мешканці запитують, чому маршрутка не доїжджає до тубдиспансеру. Я тобі читаю записку, де ясно написано, що не можуть люди доїхати до цього закладу. Зафіксуй цей факт і попередь всіх водіїв: якщо їм важко доїхати до тубдиспансеру, то завтра взагалі їздити не будуть. Візьми це під свій контроль.
Записуй далі: на вулиці Залізничній немає пішохідного переходу. Обов’язково виїдь на місце й наступного дня доповіси, яка там ситуація.
— Як поліпшити транспортне сполучення мікрорайону “Північний”, щоб люди могли їздити автобусами й тролейбусами в іншу частину міста? Нам вже давно обіцяли автобус на вулицю Чорновола.
— Ми вже оформили документацію на реконструкцію дороги по вул. Черняка. Тролейбусну лінію по ній продовжать до вул. Волинської Дивізії та Будівельників. У цьому районі має бути розворотне кільце. Тролейбуси підуть з вулиці Грушевського на Черняка й будуть зупинятися на Волинської Дивізії. Вже є кошти й буквально днями починаємо переносити електрокабелі та кабелі зв’язку. Плануємо цю лінію подарувати мешканцям “Північного” до Дня міста.
— Коли приберуть гаражі-”черепашки”, які під вікнами стоять? Їх у наших дворах вже як грибів у лісі. Тут вже й КамАЗи ремонтують, постійний гуркіт, грюкання. (вул. Мельника, 14, 20, 22).
— Справа у тому, що суд вже прийняв рішення про знесення 150 гаражів-черепашок. Коли ж приходимо зносити, то або господаря немає — ховається, або машина всередині стоїть. Але вашу скаргу обов’язково перевірю. Якщо це старі гаражі, то одна справа, але якщо нових понаставляли, то краном будемо вантажити й вивозити.
Поки Чайка не передзвонить, під’їзд не відремонтують
— Мешканці будинку №40 на вулиці Пушкіна до цього часу чекають, що відремонтують зруйнований колись вхід у підвал. ЖКП на скарги реагує лише відписками. Якщо найближчим часом цю проблему не вирішать, подаємо до суду.
(Міський голова одразу передзвонює начальнику ЖКП “Покровське” Володимиру Лелюку).
— Володимире, люди кажуть, що десять разів зверталися в житлово-комунальне управління, в ЖКП, і ніякої реакції. Даю тобі тиждень часу, щоб зробити всі необхідні роботи у цьому будинку. Прозвітуєш мені особисто, як вирішена проблема.
— Вікторе Анатолійовичу, хочуть запитати вас жителі вулиці Гагаріна, кому маємо дякувати, що під нашими вікнами новий “Азот” будують? Нове виробництво шкідливіше за наш хімзавод! А його навпроти будинків ставлять. Недалеко від нас ще й АЗС. Як же тут жити, одна отрута навколо?
— Я так розумію, що мова йде про “Пластик”? На жаль, завод — не комунальна власність міста, а тому впливати на діяльність підприємства влада не має права. Чув, що “Пластик” розширює виробництво й буде випускати там свою продукцію. А щодо шкідливості, дам завдання нашому санітарному лікарю перевірити документацію й зробити висновки, наскільки виробництво шкідливе. Дякую, що хоч вчасно подзвонили.
— Пане Вікторе, вас турбує мешканець будинку №9А на вул. Д.Галицького. Ми й раніше скаржились і в ЖКП, і в управління, що у нас постійно лежить сміття. Таке враження, що його туди-сюди возять.
— Буквально тиждень тому запрошував до себе директора ПТУ №9 і начальника ЖЕКу №5 Хорхолюка, щоб вони у триденний термін прибрали сміття. Начальник прозвітав, що вони все вигребли й вивезли. Також попередив ректора, який, здається, проводить реконструкцію гуртожитку, щоб сміття під вікнами не залишали, а одразу вивозили. Повідомив також, якщо ще раз почую про цей смітник, то притягну до адміністративної відповідальності й буде там особисто прибирати.
(Дзвонить інвалід війни, ліквідатор I категорії з вул. Дорошенка 55/4):
У мене в підвалі три роки стоїть вода. Причини цього не вияснили. Був вже і у вас на прийомі двічі, у ЖЕКу, нічого не рухається з місця, а будинок руйнується. Ми з лікарні не вилазимо.
Міський голова пообіцяв розібратися й одразу перетелефонував начальнику житлово-комунального управління Юрію Собчуку, щоб з’ясувати чи знає він про це. Як тільки проблему цього рівнянина вирішать, зобов’язав прозвітувати.
— У нашому п’ятому під’їзді (вул. Соборна, 279) розпочали ремонт ще до Нового року, а до цього часу не закінчили. Ми навіть гроші на фарбу збирали. Допоможіть, будь ласка, бо лише обіцяють, що закінчать, вже тричі переносили.
— Давайте домовимося, що перенесли ремонт останній раз. За десять днів максимум начальник ЖКП “Сонячне” закінчить ваш під’їзд. Я проконтролюю це.
— Вікторе Анатолійовичу, у грудні ви разом з Миколою Сорокою вручали нам ключі від будинку на вулиці Струтинської. Але до цього часу там не підключені комунікації, немає опалення, газу, води. Звертаємося в ЖЕК, відправляють в МЖК, а МЖК направляє в ЖЕК.
— Проблема у тому, що ці будинку мають власний ЖЕК і місту вони не підпорядковуються. Обов’язково знайду Пандрака (директор регіонального відділення державного фонду сприяння молодіжному будівництву в Рівненській області – ред.) й поспілкуюся з ним. Питання вирішимо. Вам головне було ключі отримати, а газ та інше вже підключимо.


P.S. Питання, які не знайшли відображення у цьому матеріалі надіслані міському голові.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини

18.02, 20:30 В Острозі доцентка успішно захистила дисертацію на здобуття доктора мистецтв

18.02, 20:00 У Рівненській області викрили чоловіка, який виготовляв і продавав наркотики з підвалу гаража

18.02, 19:30 Індексація пенсій у березні: хто з українців не отримає підвищення виплат

18.02, 19:00 У самому центрі Рівного щодня можна отримати безкоштовний обід

18.02, 18:30 Як Рівненщина бореться з кібербулінгом і російською пропагандою в Telegram

18.02, 18:00 Рідні загиблого на Курщині Сергія Мішковця просять присвоїти йому звання Героя України

18.02, 17:30 Як відміти плиту від жиру: ефективні лайфхаки

18.02, 17:03 У Рівному відбулося ДТП за участю пенсіонера на «Nissan Micra» та водія «Range Rover»

18.02, 16:30 Безкоштовне зубопротезування для військових: фінансування зросло, де отримати допомогу на Рівненщині

18.02, 16:00 Матч «Кривбас» – «Верес» перенесено до Рівного