І дитсадки вчаться заробляти
жуть надаватися платні послуги, поста-
новою зараховані навіть дошкільні заклади. Відтак, окрім основної плати за відвідування дитсадків, батьки мають сплачувати певну суму за додаткові послуги, які надають їхнім дітям вузькі спеціалісти. У кожному закладі вартість послуг різна, а їх обрахуванням займаються фахівці.
В управлінні освіти стверджують, що батьки мають вибір і якщо вони, скажімо, не бажають, щоб діти отримували додаткові послуги, то змушувати їх це робити ніхто не має права. Ті батьки, які не мають можливості додатково сплачувати за гуртки, повинні знати, що в даному випадку йдеться про освітні послуги, які виходять за межі базового компоненту шкільної освіти.
За словами головного спеціаліста з питань дошкільної освіти управління освіти Рівненського міськвиконкому Олени Панасенко, у Рівному додаткові платні послуги дошкільнята вже отримують у більш ніж десяти групах. У дитсадочках №№3, 45, 40, 11 створено по кілька платних груп. Попит на них зростає. Заможні батьки самі вимагають, щоб їхні діти отримували освітні послуги, які виходять за межі базової дошкільної освіти. Скажімо, вивчення англійської мови, уроки швидкого читання за методикою Зайцева, оздоровлення дітей за методикою Єфименка тощо. Зрештою, може воно й правильно, що діти мають знати з дитинства, що безплатний лише сир в мишоловці, а все найкраще — за гроші. Але чомусь не вкладається в голові, чому держава не може створити найкращих умов для своїх майбутніх громадян за державні кошти, а не перекладати це на плечі батьків.
Гроші, отримані за надання платних освітніх послуг, дитсадочки спрямовуватимуть на поліпшення своєї матеріальної бази і навіть на оплату комунальних послуг (!). По суті справи йдеться про пошук альтернативних джерел фінансування. Держава до освіти поки що обличчям не повернулася. Ремонти, закупівля меблів, господарського начиння і навіть таких необхідних малятам іграшок відбувається виключно за кошти спонсорів та батьків. У держави чомусь немає грошей. Отож хочемо ми того чи ні, але освіта у дитячих садочках теж стає платною. Виходить, Павло Іванович наче у воду дивилися, коли підписували вищезгадану постанову.

Помер директор Рівненського економіко-правового коледжу Степан Добридник

У Рівному пішов з життя Степан Іванович Добридник, багаторічний директор Рівненського економіко-правового фахового коледжу (РЕПФК). Про це з глибоким сумом повідомили на офіційній сторінці навчального закладу.
переглядів: 671
Церковний календар на травень 2025: що відзначатимуть віряни ПЦУ

Травень 2025 року для Православної Церкви України буде насичений важливими духовними подіями, спогадами про святих угодників Божих та знаковими датами церковної історії. Про це повідомляє прес-служба ПЦУ.
переглядів: 342
Що зірки пророкують у травні 2025: гороскоп для кожного знака зодіаку

Щомісячний гороскоп – травень 2025 року. Овнів чекає місяць викликів та нових можливостей, тоді як для Раків це буде період роздумів та внутрішніх змін. Яким буде для вас цей місяць?
переглядів: 383
У Рівному медики успішно реанімували чоловіка

29 квітня о 23:16 на лінію «103» надійшов терміновий виклик від мешканки Рівного. Жінка повідомила, що її 63-річний чоловік раптово перестав дихати, а його тіло почало синіти.
переглядів: 419
Які свята відзначають сьогодні в Україні та світі

Сьогодні, 30 квітня, у світі відзначають одразу кілька важливих подій, які мають як екологічне, так і культурне, соціальне та професійне значення.
переглядів: 341