Збираю макулатуру, бо хочу... їсти
знайомились,
коли стояла біля величезного (більшого за неї саму) паперового ящика і хлипала. Був понеділок — на ринку неробочий день. Кілька підприємців, які вийшли поприбирати в кіосках, накидали Каті чимало ящиків. Вона ж не справлялася їх розкладати і пакувати в один. Виявляється, із школи мав прийти на допомогу брат, але чомусь затримувався. А папір треба було вже нести здавати. От і стояла зі сльозами на очах, думаючи: чи покидати назбиране “добро” і йти шукати братика, чи продовжувати збирати папір. Але ж ринком вештається багато бомжів, які можуть (коли вже нема підприємців) відібрати макулатуру, або просто її вкрасти.
Життю цієї маленької дівчинки не позаздриш. Як вона розповіла, доводиться нелегко. До обіду в першу зміну ходить у школу (часто не снідаючи). А там — що Бог подасть.
— Як звечора назбираю паперу і здам його, то можу щось купити в школі — булочку чи печива. Але, коли приходжу додому, не завжди є що їсти. Як мама не пила (протягом останнього місяця), жилося добре. Але зараз вона знову взялася за своє. І батько їй допомагає.
Як повідомив начальник служби у справах неповнолітніх Рівненського міськвиконкому Володимир Кукла, зараз на обліку у службі перебуває 95 сімей, діти яких схильні до бродяжництва та жебрацтва. У цілому на обліку в служби майже 230 дітей.
— Сьогодні спостерігається тенденція до погіршення ситуації з дитячою безпритульністю. Багато дітей живуть у неблагополучних сім’ях, — каже пан Володимир. — Цього року 21 лютого Президент України Леонід Кучма підписав Указ №154 “Про Державну програму запобігання дитячої бездоглядності на 2003-2005 роки”. Відповідне розпорядження головою облдержадміністрації Миколою Сорокою прийняте і в нашій області. Перед нами стоїть завдання брати таких дітей на облік і допомагати їм. Адже лише торік у Рівненському притулку для неповнолітніх перебувало 140 неповнолітніх, з яких — 70 схильні до бродяжництва.
...За день Катя назбирує зо дві купи паперу. А це — кілька гривень. Їх вистачає, щоб купити щось собі і батькам “перекусити”.
— Мама працює двірником, — продовжує дівчинка. — Батько теж. Гроші, які я приношу, вони витрачають на їжу, бо самі майже нічого не заробляють. Але горілка вдома є майже завжди.
У робочий день на ринку панує велика конкуренція, навіть серед збирачів макулатури. “Поживитися” сюди приходять бомжі, п’яниці, наркомани, а також безпритульні діти. Весь папір вони буквально загрібають руками. Кілограм коштує 0,20-0,30 копійок. Дівчинці тут важко. Зазвичай, вона приходить із братом — він старший, тому може за неї заступитися.
Взагалі Катя важить двадцять п’ять кілограмів — дуже худенькі ноги, руки, змарніле обличчя. Вона не має подружок, бо, як каже, на них не вистачає часу. Але в школі вчиться добре (з етичних міркувань номер школи, де вчиться дівчинка, не вказуємо). А ще, вона говорить, як виросте, хоче мати гроші. Це — щоб допомагати дітям. Хай вони живуть добре, вчаться і не збирають макулатуру в холодну дощову погоду...

Рівнян попереджають про новий вид шахрайства

Поліція Рівненщини розповідає про вид шахрайства, коли постраждалим рекомендують нібито "покращити свій мобільний зв'язок".
переглядів: 12
Як військовим оформити заповіт і довіреність без нотаріуса

В умовах воєнного стану військові не завжди мають змогу звернутися до нотаріуса. У таких випадках Закон дозволяє посвідчувати правочини в особливому порядку.
переглядів: 50
Командир взводу «Да Вінчі» Іван Швая: шлях добровольців та уроки війни

У цьому інтерв’ю командир взводу Іван Швая розповість про бойовий шлях батальйону, особливості добровольчого руху, виклики війни та те, як українські воїни формують майбутнє країни на полі бою. Це історія мужності, братерства та незламної віри в перемогу.
переглядів: 143
"Життя на рівні, я їду в Рівне" - відомий прозаїк та поет написав вірш про наше місто

Василь Зима знаний не тільки як телеведучий, але також як поет та прозаїк.
переглядів: 219
Коли буде День матері у 2025 році

День матері — одне з найтепліших і найщиріших свят, яке нагадує про безмежну силу материнської любові. Мама — це та людина, яка підтримує в найскладніші моменти, розуміє без слів і дарує любов, що не має умов чи меж.
переглядів: 300