Ми у Facebook
04.06.2003, 21:49

Вбивця-невидимка орудує у Рівному Його жертвами за останній місяць стали сотні рівнян

Цей природний феномен можна назвати зброєю масового знищення — від нього щорічно страждають десятки тисяч людей, часто ніби звичайні погодні перепади закінчуються для хворих смертю, інсультами, втратою працездатності.
У Рівному цей несприятливий період почався у травні. Як розповіла завідуюча приймальним відділенням ЦМЛ Тамара Ігнатюк, лише за один травневий день до лікарні за допомогою звернулося 160 чоловік, 70 з них — ургентно. Згідно з журналом обліку хворих, у десяти пацієнтів діагностували інсульт, трьох з них привезли прямо з городів. Ці рівняни, не дотримуючись правил безпеки, в найгарячішу пору порпалися у землі, підставляючи голову під прямі промені сонця. Організм такої наруги не витримав. У результаті, люди опинилися в лікарні з діагнозом: гіпертонічний криз.
Загалом, констатує Тамара Ігнатюк (на фото), у спеку кількість пацієнтів помітно збільшується, кого привозять з дому, кого з вулиці. У звичайний день до відділення потрапляє чи звертається від 40 до 60 чоловік, у спекотні дні потік хворих збільшується утричі. Помічниками вбивці-невидимки стають задушливі маршрутки, тісні непровітрювані приміщення, незашторені вікна. У цей період, за словами лікаря-терапевта, на 30% збільшується кількість пацієнтів із загостреннями хронічних серцево-судинних захворювань. Найчастіше у таких хворих діагностують гіпертонічний криз, гостру коронарну ішемію (інфаркт), інсульт, вегето-судинну дистонію. В основному пацієнти — люди старшого віку, 50, 60-річні, але не бракує серед них й молодших чоловіків та жінок.
Прикро вражає місцевих медиків те, що хворі з інсультами поступають з повторними порушеннями мозкового кровообігу, а рецидив лікувати складніше, ускладнення після кожного наступного інсульту важчі для людського організму. Непрямими наслідками спеки є й деякі аварії, каже пані Тамара, скажімо “схопило” у людини серце за кермом, а ліків поруч немає. Машина кудись врізалася, звісно, констатують переломи, забої чи щось інше, але ж першоджерелом аварії стали саме серцево-судинні розлади.
“Гарячу” небезпеку більшість людей ігнорує. Але достатньо рівнянам одного разу потрапити з “сонячних” обіймів у лікарню й дізнатися, чим загрожує організму перебування на відкритому повітрі влітку, якась частина обов’язково починає зважати на рекомендації лікарів. А вони прості й зрозумілі кожному: після 11-ої й до 16-ої години на сонці бажано перебувати якомога менше. І тоді ви не потрапите до лап “вбивці-невидимки”.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини