Ми у Facebook
12.06.2003, 15:42

“Ринкова площа” відкриє таємниці

У цьому переконані рівненські археологи, які розпочали дослідницько-пошукові роботи на ділянці, призначеній під забудову житловими спорудами на вулиці Соборній поблизу Органного залу. Адже будівельні роботи ведуться на місці, де з ХV по ХVIII століття розташовувалася Ринкова площа — осердя середньовічного Рівного, його торговельний та суспільний центр.
Завідувачка відділом охорони культурної спадщини обласного краєзнавчого музею, археолог зі значним стажем Тетяна Бикова розповіла, що проблему необхідності проведення археологічних досліджень міська влада нарешті таки усвідомила. Можливо, причиною цього стало відзначення 720-річчя Рівного, але як би там не було, а історики та й просто небайдужі до свого міста рівняни, можуть радіти: дозвіл на проведення дослідницько-пошукових робіт на ділянці поблизу Органного залу було надано 7 червня. Дослідницьку роботу веде відомий у нашому краї фахівець, кандидат історичних наук Богдан Прищепа.
“Центральна частина нашого міста приховує у собі ще багато матеріалу. Попри те, що вона неодноразово забудовувалася, її ґрунт й досі містить у собі культурний археологічний шар, який ще не досліджувався і про який дуже мало документальних свідчень. Тому не сумніваємося, що знайдемо дуже цікавий матеріал і цим поповнимо сторінки біографії нашого міста”, — переконана пані Бикова. Археологи, крім суто наукових матеріальних цінностей, як-от предмети торгівлі, побуту тощо, сподіваються також знайти археологічне підтвердження факту оточення палацу Марії Несвицької татарами у ХVI столітті.
Результати дослідження з часом продемонструють в обласному краєзнавчому музеї, але Тетяна Бикова сподівається, що знайдений матеріал підштовхне міську владу до створення музею історії міста: “Виставка “Старе Рівне” у краєзнавчому музеї не може охопити всієї історії Рівного та великої кількості наявних у нас експонатів. Окрім того, багатющий історичний матеріал перебуває у приватних колекціях рівненських ентузіастів, які не мають змоги показати свої колекції. Створення міського історичного музею вирішило б цю проблему”.
А й справді, перебуваючи на екскурсіях у Львові чи Луцьку, мимоволі відчуваєш певну історичну неповноцінність свого міста. Створення міського історичного музею та активні археологічні дослідження могли б стати першими кроками у підвищенні історико-культурного авторитету Рівного, це дозволило б донести до рівнян старовинну і драматичну історію нашого міста.





На правах реклами