Ми у Facebook
18.06.2003, 19:13

Вода робить інвалідами

Третина цих пацієнтів помирає упродовж півроку після травми, інші — на все життя прикуті до ліжка або інвалідного візка. Нерухомі інваліди від відчаю навіть не можуть покінчити життя самогубством — не діють руки, а тому просять зробити це лікарів чи сусідів у палаті. Щоб вони почали ходити, має трапитися диво. А причиною такого лиха стає стрибок у воду... вниз головою. Найбільше від цих стрибків страждає мозок — навіть кілька секунд відключення загрожують здоров’ю непоправними наслідками аж до смерті.
З початку купального сезону в нейрохірургічному відділенні Рівненської ЦМЛ вже знаходиться більше десятка пацієнтів, які травмувалися під час стрибків у воду. Як розповів кандидат медичних наук Сергій Підлісний, пацієнтами (так званими пірнальниками чи спинальниками) стають в основному 20-25-річні хлопці спортивної статури. Декомпенсований перелом 6-7 шийних хребців на все життя позбавляє юнаків можливості рухатися. Потужного удару об µрунт, дно чи каміння хребет не витримує й миттєво стискається, як під пресом, коментує лікар-нейрохірург, саме у цей момент пошкоджується спинний мозок. За свою структурою він ніби схожий на кабель, а під час такого перелому на оболонці утворюються розриви й жодна операція не може їх відновити чи склеїти.
Доля пацієнтів-пірнальників вирішується у момент травми, констатує Сергій Підлісний. Якщо їх привозять до лікарні у перші три-п’ять годин, то екстрена операція ще може зарадити повній нерухомості. Багато чого вирішує й реабілітація. Але кращою була б обачність молодих людей під час купання у місцевих водоймах. Хоча за останні кілька років лікар не пригадує, щоб привозили рівнян з Усті чи Басівкута, постраждалі купальники — з усієї області.
Така травма також підсилюється тим, що людина тоне, а, значить, у легені потрапляє вода. Паралельно з переломом спинальники можуть отримати ще й запалення легень, інфекцію нирок. І тут з оптимістичними прогнозами не поспішатиме жоден лікар.





На правах реклами