Ми у Facebook
18.06.2003, 19:12

Обережно: Лайма!

Кілька років тому на Рівненщині була виявлена хвороба Лайма (інфекційне захворювання, що переноситься кліщами) у групи людей, які заразились, перебуваючи на заробітках у Чернігівській області. Територія нашої області поки що не вивчена на предмет кліщового бореліозу (хвороба Лайма). Проте спеціалісти обласної санепідстанції застерігають, що найвища активність цих членистоногих спостерігається в травні-червні та серпні-вересні. Тому в цей період важливо бути особливо обережним, відвідуючи приміську зону, тобто — на полюванні, риболовлі, або ж під час роботи на присадибній ділянці. А йдучи у ліс, необхідно вдягати довгі штани, сорочку з довгими рукавами й капелюх.
Як радить завідувачка лабораторії відділу особливо небезпечних інфекцій ОСЕС Нонна Салівонова, повертаючись додому, ретельно обстежте себе та друзів, чи не причепився кліщ. Якщо ви брали з собою на природу хатніх тварин — перевірте і їх. Місце присмоктування членистоногого потрібно протерти тампоном з антисептичним засобом. Якщо кліща усунути не пізніше як через добу, то можна урятуватися від хвороби Лайма. Минулоріч, констатує пані Нонна, за аналогічний період трапився лише один випадок із мешканцем Рівного, який відпочивав в приміській зоні. А цьогоріч поки що такого не зафіксовано.
Своєчасне звернення до лікаря при появі мігруючої еритеми (почервоніння) після укусу кліща та своєчасне лікування, підсумовує Нонна Салівонова, може попередити захворювання, і необхідно пам’ятати, що Рівненська область належить за прогнозом спеціалістів до тієї зони України, де захворювання на кліщовий бореліоз найбільш імовірні.





На правах реклами