Ми у Facebook
19.06.2003, 23:14

Синдром Дауна — не привід для сирітства

Діти-інваліди, або, інакше кажучи, діти з особливими потребами, все більше потребують уваги не тільки медиків, а й суспільства в цілому. В контексті позитивних зрушень, що вже намітилися, виник цілий ряд питань, які потребують якісно нового підходу та своєчасного і конструктивного вирішення.
І тому в рамках проекту “Правовий захист дітей-інвалідів в Рівненській області” було організовано міжрегіональну науково-практичну конференцію “Актуальні проблеми соціальної та медичної реабілітації дітей з особливими потребами”, яка пройшла в Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі ім.В.Поліщука. Фахівці з різних регіонів України зібралися в Рівному, щоб поділитися досвідом і думками стосовно цих проблем. Щоправда, як зазначив на початку конференції голова Рівненського обласного благодійного фонду запобігання вродженим вадам розвитку “Лелека” Ігор Шумлянський, захід розрахований не тільки на медичну аудиторію, а й на аудиторію батьків хворих дітей, вчителів та вихователів, які залучені до роботи з такими дітьми.
Пан Шумлянський презентував на конференції посібник “Синдром Дауна: діагностика, опіка, запобігання”, надрукований у Луцьку. Книгу Ігор Шумлянський підготував у спілці з завідувачкою медико-генетичної консультації Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім.В.Поліщука Любов’ю Євтушок. Посібник сьогодні досить актуальний, тому що Рівненська обласна громадська організація “Асоціація батьків дітей з особливими потребами” нині сформована з ініціативних людей, які не опустили руки, а спільними зусиллями борються, діють, захищаючи права своїх та інших хворих дітей.





На правах реклами