Ми у Facebook
26.06.2003, 18:06

Двері навстіж

За таким принципом працюють сьогодні органи місцевого самоврядування Польщі, куди з навчальною метою їздили 20 українських депутатів рад різних рівнів. Як розповів один з учасників делегації, депутат Рівненської обласної ради Віктор Данилов, під час поїздки обранці відвідували міські ради Вроцлава та Гданська, підприємства опалення та енергетики, водопостачання. Ознайомили депутатів і з системою медичного забезпечення, освіти, соціального захисту, діяльністю профспілок і роботою служби з надзвичайних ситуацій. Багато часу виділили на обговорення проблем приватизації, захисту навколишнього середовища й пам’яток історії та архітектури, боротьби з корупцією. Навчання організував Міжнародний республіканський інститут (США).
Найбільше депутата Данилова вразила саме робота комунальних підприємств, які за кілька років пройшли складний шлях, зазнали приватизації, реорганізації і зі збиткових структур стали прибутковими акціонерними товариствами.
— Цей позитивний досвід цілком реально втілити і в нас. Головне, щоб була політична воля і законодавчі важелі для таких перетворень, — каже Віктор Данилов. — Теперішній стан речей у комунальному секторі сприяє тому, що повсюдно процвітає корупція і безвідповідальність, підприємства грабують прямо на очах. Щоб досягти таких же успіхів, як у Польщі, потрібно мати однодумців серед депутатів й влади, які справді прагнуть працювати на благо громади.
Відзначили наші співвітчизники і той факт, що пересічний мешканець-виборець може зайти на сайт мерії та ради й прослідкувати за кожною копійкою, витраченою з міського бюджету. Цьому сприяє задекларована у цій демократичній країні прозорість влади.
У Рівному та області навіть депутати іноді не знають, на які потреби і які суми витрачаються з казни. До того ж однією з найбільш фінансово затратних залишається медицина. У Польщі, за словами Віктора Данилова, медичні заклади з бюджету міста не отримують жодного злотого, й анітрохи від цього не потерпають.
Є й інші досягнення, якими поляки дуже пишаються, і про які українці можуть лише мріяти. Але для того і запрошують сусідів до себе, діляться досвідом, щоб допомогти, показати, як можна створити розвинену державу, що працює на благо громадян, а не навпаки.





На правах реклами