Ми у Facebook
03.07.2003, 02:31

Місто на межі банкрутства

Майже 5 мільйонів гривень складає недоїмка до міського бюджету Рівного, а ще там закладено 3,9 мільйона гривень “мертвих грошей” податку з неіснуючих підприємств, зокрема льонокомбінату та м’ясокомбінату. Тож прихований дефіцит сягає 9 мільйонів гривень. Про це повідомив депутат Рівнеради, член комісії з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю Едуард Герасимчук на прес-клубі ринкових реформ у середу.
За прогнозом пана Герасимчука, у наступний фінансовий рік Рівне увійде банкрутом. А сьогодні ситуація ускладнюється тим, що у бюджеті розвитку немає жодної копійки.
Шляхи подолання фінансової скрути він вбачає у співпраці міської влади з депутатами Верховної Ради та облдержадміністрацією заради блага рівнян.
— Досі ж міська влада не зробила жодної спроби, щоб разом з народними обранцями лобіювати інтереси міста, а з обласною перебуває у недружніх стосунках, — говорить депутат.
За словами пана Герасимчука, цього року зменшилися фінансові надходження до скарбнички від реєстрації підприємців. Між тим, за їх кількістю на душу населення Рівне займає одне з останніх місць в Україні.
Для поліпшення фінансового стану Рівного депутат-“нашоукраїнець” пропонує ряд пропозицій. Найперше, відмовитися від обтяжливої для бюджету добудови поліклініки №2. На цьому місто зекономить до 6 мільйонів гривень. По-друге: скорочення видатків на утримання апарату виконавчої влади, який обходяться бюджету у понад 4 мільйони гривень.
Поповнити ж бюджет можна за рахунок активізації роботи зі стягнення плати за паркування. Торік надходження від цього виду транспортного бізнесу склали всього 33 тисячі гривень при наявності у Рівному 80 тисяч автомобілів. Такий стан справ пан Герасимчук вважає абсурдним, а суму — мізерною. Ще одна прибуткова галузь — штрафи обласного управління у справах споживачів. Минулого року інспектори служби виписали штрафів на 14 800 гривень, які 100-відсотково пішли в обласний бюджет, позаяк міської служби у справах захисту споживачів не існує. Її створення — вимога часу.
Збільшити надходження у бюджет може й ідея пана Герасимчука щодо будівництва у Рівному автостанцій, пожвавлення рекламного та таксомоторного бізнесу. Втім, депутат-новатор сумнівається, що його пропозиції реалізуються.





На правах реклами