Ми у Facebook
17.07.2003, 21:31

Кукурудзяного шкідника ловитимуть пастками

Якщо про західного кукурудзяного коренеїда ще кілька років тому говорили тільки в Європі (шкідник викликає загибель 90 відсотків кукурудзи!), то сьогодні чутки про карантинного жука ширяться і в Україні. Адже на прикордонних кукурудзяних полях Закарпаття вже спіймали перших його особини. Рівненські вчені припускають, що комаха може з’явитися і на наших полях.
Зпершого погляду непримітна комаха може завдати величезних збитків господарствам Західної України (а в тому числі й Рівненщині) вже цього року. Підставою для таких припущень служать торішні дані. Адже тоді на Закарпатті відловили 133 дорослі комахи.
Західний кукурудзяний жук походить із Центральної Америки. Уперше в Європі він з’явився у Югославії в 1992 році. Відтоді поля цієї та багатьох інших країн постійно ним вражаються — шкідник мігрує в середньому на 50 кілометрів за рік і викликає загибель до 90 відсотків посівів кукурудзи. Комахи з’їдають практично всю рослину — від пильників до коріння.
— На сьогодні якихось особливих підстав для хвилювання немає, — запевнила спеціаліст прикордонної державної інспекції з карантину рослин по Рівненській області Валентина Патрашка. — На Рівненщині шкідники поки що не виявлені. Ми отримали 100 феромонних пасток, які вже в серпні цього року (саме тоді жуків найбільше) будуть розставлені по області в районах, де найбільше вирощується кукурудза, і в прикордонних пунктах. Сорок з них поїдуть на Дубровиччину — в Городище та Удрицьк (по двадцять) і двадцять у Прикладники Зарічненського району. Це щодо зовнішньокарантинних міст та селищ. Решта пасток призначені для внутрішнього карантину. У Радивилів, Дубно, Гощу та Корець відправимо по десять пасток. Ці пастки допоможуть виявити і знешкодити перших комах в області.
Головна біда в боротьбі з цим шкідником полягає в тому, що його заборонено знищувати отрутохімікатами. Адже стебла кукурудзи йдуть на годування худоби. Коренеїд практично не має ворогів серед тваринного світу, тому розмножується швидко і у великій кількості. Його поширення в Україні може нанести великі збитки сільському господарству.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ