Ми у Facebook
17.07.2003, 21:39

Отруїв жука, отруївся сам

Напевно немає найгіршої біди для українських селян, як колорадський жук. Виявлений вперше у Львівській області ще у 1949 році, він швидко призвичаївся до нашого клімату і сьогодні завдає величезних збитків сільському господарству.
І жуки, і личинки колорадського жука харчуються листям пасльонових культур: картоплі, томатів, баклажанів, рідше — тютюну. Охоче їдять і деякі дикорослі рослини цієї ж родини. Тому як тільки влітку розпочинається сезон картоплі, у хід ідуть найрізноманітніші пестициди. А їх, як відомо, на наших ринках сьогодні більше ніж достатньо. От хіба що якість кожного з них коливається. Як би там не було, протягом цілого місяця на картопляних полях ведеться запекла боротьба зі шкідниками.
Однак часто люди, обприскуючи отрутохімікатами картоплю, самі ж наражаються на небезпеку — халатне ставлення до правил техніки безпеки призводить до того, що десятки селян з отруєннями різної складності потрапляють до лікарень. Про це повідомили у відділенні детоксикації Рівненської обласної клінічної лікарні
— Всі отрутохімікати дуже шкідливі, і при роботі з ними треба бути обачним, — розповідає головний лікар Дубенської санітарно-епідеміологічної станції Олександр Бялковський. — Адже випари цих речовин також шкідливі. Тому, кроплячи на городах, необхідно дотримуватись певних правил безпеки. Обов’язково слід вдягати гумові рукавички та респіратори, чи хоча б ватно-марлеві пов’язки. Також, необхідно слідкувати, щоб ці речовини не потрапили на шкіру чи на слизові оболонки.
Перші симптоми, які мають насторожити, це: головний біль, нездужання, нудота, запаморочення, а при попаданні на шкіру — почервоніння, печія. У таких випадках слід негайно викликати лікаря, а до приїзду помити уражені частини тіла милом з великою кількістю води. Якщо отрута потрапила у дихальні шляхи, тобто всередину, — випити якомога більше свіжого молока. Самолікуванням займатись ні в якому разі не можна, лише кваліфікований спеціаліст зуміє правильно промити шлунок і запобігти всмоктуванню отруйних речовин.
У спеціалізованих магазинах з продажу побутової та господарської хімії є паспорти з санітарної служби. З продавцями проводимо інструктаж, і люди, які реалізують отрутохімікати, надають консультації щодо роботи з отрутохімікатами. У цих торгових точках є також і необхідні засоби індивідуального захисту. Ми забороняємо реалізовувати отрутохімікати на розлив. Слідкуємо, щоб вони були заводського виробництва, в упаковці і правильно розфасовані. Фасувати у магазинах теж не дозволяємо.
За словами пана Бялковського, усе таки основна відповідальність за здоров’я лежить на самих громадянах. Можу лише порадити “мисливцям на жуків” бути обережними і не шкодувати грошей на купівлю якісних отрутохімікатів у спеціальних магазинах, а не з рук на базарі. Варто дбати й про засоби індивідуального захисту, адже своє здоров’я важливіше і його не купиш ні за які кошти.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ