Ми у Facebook
17.07.2003, 21:31

Православне життя розпочав колишній римо-католицький костел

У день рівноапостольних святих Петра й Павла у Шпанові колишня польська святиня, тепер православна церква, відчинила двері Божого храму всім християнам. Останню службу у костелі відправляли ще у 1939 році. З того часу він був занедбаним, а тепер його двері знову відчинені, і що символічно — на свято Петра й Павла... Від дня заснування костел носив ім’я цих святих.
Велике свято прийшли розділити багато селян й духовенство. Цього сонячного дня до Шпанова Рівненського району з’їхалися отець Юрій, настоятель Свято-Покровського собору, благочинний отець Сергій з Олександрії, отець Петро з Колоденки, настоятель в Рівному римо-католицький отець Владислав, отець Петро, настоятель храму у селі м. Олексин, отець Віталій, настоятель цього храму, та диякон.
Відправивши божу службу, священики освятили хреста, що знаходиться біля храму, з словами подяки людям та всім, хто сприяв відновленню церкви виступило духовенство. Відновлення внутрішнього та зовнішнього інтер’єрів церкви тільки розпочалося, практично на голих стінах висять ікони, на підлозі лежать килими, друга половина храму перекрита. Це лише початок реставрації — головна робота попереду.
Цікава 300-річна історія польської святині. Костел побудували поляки, найактивнішим зодчим став князь Радзивіл, який володів тамтешніми землями. Поблизу були його маєтки, два великих палаци. За розповіддю жителів, у підвалі знаходяться гробниці, де були поховані члени родини князя Радзивіла. Про це свідчать не так давно знайдені залишки усопниць. Усередині костел був надзвичайно гарний, тут навіть стояв орган. Під час війни костел був частково зруйнований. З тих пір він використовувався не за призначенням. Багато років служив як колгоспний склад. Занедбаний костел, що височіє на пагорбі, став предметом розписів горе-художників, скелелазів-початківців, адже поряд школа, і для хлопчаків був ласим шматком для виявлення фантазії.
Припинити безумство і руйнацію колишнього польського костелу вирішили кілька селян, яким була небайдужа доля занедбаного храму. Саме ці активісти: Федір Баран, Юрій Харчишин, Тарас Кухарчук, Надія Кухарчук та Галина Пиляй та інші, 20 грудня минулого року подали заяву на реставрацію споруди. На засіданні сільради всі депутати прийняли одноголосно рішення: надати колишню святиню в розпорядження Української православної церкві Київського патріархату. Адже більше 200 жителів Шпанова ходили за три кілометри до церкви у сусіднє село Малий Олексин.
Реставрація здійснюється на добровільних внесках: хто чим може, тим і допомагає. При реанімації будівлі архітектура не порушуватиметься, хоч знаходиться далеко не в найкращому стані. Активісти зранку до вечора мало не щодня працюють над оновленням церкви добровільно, не чекаючи допомоги від спонсорів. Хоча їхні гроші були б в нагоді.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ