Ми у Facebook
23.07.2003, 15:26

Разом з білими грибами ледь не продали і сатанинського

Уже другий тиждень, як на ринках обласного центру з’явилися перші гриби. І хоч ціна на них не зовсім влаштовує (десятилітрове відро білих коштує п’ятдесят гривень), усе ж гриби в продавців не застоюються. Адже кожен, хто не поспішає до лісу купляє їх саме тут.
— Грибів цього року багато, — розповідає завідувачка ветеринарно-санітарної лабораторією Центрального продовольчого ринку Рівного Вікторія Троцько. — Відтак нам роботи вистачає. Тим більше, що наші працівники вже неодноразово виявляли факти продажу умовно-їстівних грибів: сморків, рядовок, сироїжок, груздів та інших. На ринку продавати їх заборонено. Крім того, може трапитись так, що на ринку випадково реалізовуватиметься і отруйний гриб. Наприклад, торік був випадок, коли жінка продавала білі гриби, а серед них лежав сатанинський гриб (зовні він схожий на білого, але насправді небезпечний для здоров’я людини). Жінка, яка продавала цей товар, була сама здивована, що в її кошику лежала, можливо, чиясь смерть.
Не менша проблема і з радіаційно-забрудненими грибами. Адже, як відомо, вони добре всмоктують радіонукліди. За словами Вікторії Троцько, цьогоріч вже було зафіксовано продаж лисичок із села Немовичі Сарненського району, вміст радіонуклідів у яких перевищував норму (500Бк/кг) майже на одну тисячу Бк. Взагалі незначні перевищення норм — 50-70 Бк/кг трапляються частенько.
Сезон тихого полювання на Рівненщині тільки розпочався і буде тривати до глибокої осені. І хоч гриби — дарунок лісу, належать вони до найнебезпечніших продуктів. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. А також до нещасних випадків може призвести неправильне приготування умовно їстівних грибів, вживання старих їстівних грибів.
— У потерпілого виникає нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, — наголошує лікар відділення детоксикації Рівненської обласної клінічної лікарні Віталій Шевчук. — У жодному разі не можна пригощати грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок.
До того ж, як проінформували спеціалісти, гриби (зеленушка, синяк-дубовик та деякі інші) містять отруйні речовини, які у шлунку не розчиняються. А от у взаємодії із алкоголем отрута розчиняється та викликає бурхливе отруєння. Значна кількість грибів, які досі вважались їстівними, містять мікродози отруйних речовин. Якщо вживати їх декілька днів підряд — також можна отруїтися.
Щоб вберегти своє здоров’я слід купувати гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках), особливо уникати стихійних ринків. Збирати тільки ті гриби, про які відомо, що вони їстівні. Не збирати гриби поблизу доріг, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно небезпечних зонах.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ