Ми у Facebook
23.07.2003, 10:04

“Торпеда” чоловіку не допоможе

Безліч жінок у нашій країні роками мучаться з чоловіками-алкоголіками. Чи можна вилікувати цю хворобу і яким методам довіряти?
Розповідає головний лікар наркологічного диспансеру №12, кандидат медичних наук, доцент, президент Російського благодійного фонду “Ні алкоголізму і наркоманії” Олег Зиков:
— Як узагалі виникає алкоголізм? У нашому організмі всі речовини суворо збалансовані. У людському тілі в нормі є алкоголь, а також фермент, що його руйнує. Якщо ми багато п’ємо, організм, щоб не відбулося отруєння, змушений виробляти якнайбільше цього ферменту. І незабаром механізм “ламається”. Фермент починає вироблятися заздалегідь, і варто людині трохи випити, як організм починає вимагати: “Давай, я вже готовий! Вплескуй нову порцію!” Так і формується потяг до спиртного. Думати, якщо ти став пити менше, то позбувся алкоголізму, нерозумно. Треба кидати пити зовсім!
Тобто алкоголік, як і наркоман, має хімічну залежність. Але справа в тому, що будь-яка хімічна речовина виступає як адаптоген, тобто засіб вибудовувати відносини з навколишнім світом. І якщо в людини є моральні проблеми, замість того щоб займатися їхнім подоланням, набагато простіше “забутися”, випивши чарку. Тобто алкоголік залежить від спиртного не тільки фізично, але й психологічно. Тому винятково медичні способи лікування хвороби, що не усувають психологічну залежність, не здатні вилікувати від алкоголізму.

Усі до алкоголіків!
— І однозначно зрозуміло, що позбутися алкоголізму можна тільки самотужки, переборовши психологічну залежність, навчившись будувати своє життя в суспільстві без усяких допінгів, — говорить Олег Зиков. — А допомогти в цьому можуть такі ж видужуючі від алкоголізму люди. Любов, доброту, психологічну підтримку людина може знайти тільки серед них. В усьому світі існують групи взаємодопомоги, у які об’єднуються люди, що страждають від однакових проблем. Спілкуючись з ними, наприклад, у спілці “Анонімних алкоголіків”, людина вчиться жити без спиртного, знаходить у групі друзів, а іноді й коханих. Тобто крім медичної допомоги хворому потрібна насамперед психологічна, а також можливість мобілізувати свої внутрішні ресурси. Критерій видужання — наявність цих ресурсів, але за багато років практики я не бачив жодної людини, у якої б їх не було.

Три стадії алкоголізму:
1) Людина необов’язково п’є щодня — вона може випити чарку раз на місяць. Але якщо прийом алкоголю перетворюється в ритуал, — це свідчить про залежність від спиртного. Без алкоголю в такої людини падає настрій, з’являються депресія, нервові зриви. Після чарки настає стан ейфорії, виникає тяга випити ще, щоб отримати задоволення. Нерідкими є провали в пам’яті. Ця стадія може продовжуватися від 1 до 6 років.
2) Часті запої, що супроводжуються важким похміллям. Якщо людина не вип’є, коли хочеться, настає стан, схожий на “ламання”, вона стає агресивною. Починаються проблеми в родині і на роботі, без спиртного життя втрачає зміст. Формується коло друзів по чарці. Випити хочеться постійно, а прийняття великих доз алкоголю росте. Стадія триває від 15 до 20 років.
3) Остання стадія. Людина п’є не для задоволення, а щоб позбутися похмілля. Запої тривають 5-7 днів. Настає порушення мозкової діяльності, моральна деградація, цироз печінки, імпотенція, алкогольний психоз, параноя.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ