Ми у Facebook
23.07.2003, 08:01

Чорна редька

Сьогодні навряд чи хто буде заперечувати, що причиною багатьох захворювань є внутрішнє забруднення організму. Шлаки, соки і токсини, накопичуючись у суглобах, тканинах, судинах, венах, клітинах і капілярах, сповільнюють процеси життєдіяльності. Легені, нирки, печінка, кишечник та інші органи, що відповідають за очищення організму, змушені працювати з перевантаженням. Не виведена вчасно отрута ушкоджує не тільки окремі органи, але і цілі системи. Забруднюється кров, порушується кислотно-лужний баланс.
Нині існує багато способів очищення організму. Можна виводити шкідливі речовини, вживаючи відвари і настої, що мають проносні, сечогінні й потогінні властивості. Можна дотримуватися вегетаріанського і роздільного харчування, або ж взятися за лікувальне голодування. Піде організму на користь і дотримування християнських постів. Та, мабуть, найпростіший і найдоступніший спосіб очищення організму заснований на застосуванні чорної редьки.
Редька стимулює виділення шлункового соку, поліпшує травлення, підсилює перистальтику кишечника, сприяє виведенню з організму надлишкового холестерину. Вона багата на солі кальцію, магнію. Редька бере участь у процесах згортання крові. В коренеплодах чорної редьки містяться фітонциди — речовини, що захищають організм від інфекцій, а також велика кількість аскорбінової кислоти (вітаміну С).
Сік чорної редьки — гарний засіб при лікуванні печінки, жовчного міхура, нирок, підшлункової залози, лімфи. Його використовують при коклюші, катарі верхніх дихальних шляхів і бронхітах. Як відхаркувальний засіб приймають сік чорної редьки з медом і цукром у співвідношенні 1:1 по 1 ст. ложці 3-4 рази в день.
Застосовують сік чорної редьки і зовнішньо: ним розтирають хворі місця при ревматизмі, подагрі, міозиті, невриті, радикуліті. Сік і терта редька прискорюють загоєння гнійних ран і виразок. Разом із тим чорна редька протипоказана при захворюваннях серця, нирок, запаленнях шлунково-кишкового тракту, при виразковій хворобі шлунка і 12-палої кишки.
Для очищення організму (суглобів, печінки, нирок, селезінки, підшлункової залози, лімфи) можна скористатися стародавнім рецептом. Треба взяти 10 кг чорної редьки, видалити пошкоджені місця і, не очищаючи коренеплоди від шкірочки, пропустити через соковижималку або видавити з них сік за допомогою преса. Має вийти до 3 літрів соку. Отриманий сік зберігати в холодильнику в щільно закритій скляній банці (запах у нього, до речі, не дуже приємний).
Приймати сік по 30 г три рази в день у зручний час незалежно від режиму харчування. Найкраще — через годину після їжі. При цьому обов’язково дотримуватися дієти. Харчування повинне бути вегетаріанським. Виключити здобу, м’ясо, жирні страви, крохмалисті продукти, яйця.
Цей метод гарний тим, що поряд з очищенням організму ви зможете позбутися й зайвої ваги. Іншим немаловажним достоїнством є й те, що чорна редька — недорогий продукт, який по кишені навіть пенсіонерам і малозабезпеченим. До того ж її можна виростити на власній присадибній ділянці.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ