Ми у Facebook
24.07.2003, 09:17

Короленку — 150

Через кілька днів, 27 липня, виповниться 150 років з дня народження письменника Володимира Короленка. Його ім’я тісно пов’язане з нашим краєм. Тут він закінчив гімназію, тут поховані його рідні, про Рівненщину написав кращі твори. Цей рік ЮНЕСКО назвала “Роком Короленка”, а Національний банк України випустив ювілейну монету “Володимир Короленко” номіналом у дві гривні. А як цю дату відзначатимуть рівняни?
Активність проявили обласний краєзнавчий музей та бібліотеки Рівного. Спільними зусиллями вони оформили виставку “Сто ілюстрацій до творів В.Короленка”, що експонується у музеї. Ще одна виставка — постійно діюча. Тут зібрані особисті речі Короленка, малюнки, фотокартки та прижиттєві видання з автографами письменника. Щодо святкування — у музеї в п’ятницю відбудеться вечір пам’яті Володимира Короленка, організований товариством “Просвіта”, музеєм і обласною бібліотекою.
Хоч народився письменник у Житомирі, майже десяток творів він написав про Рівне. Адже тут Володимир провів свої найкращі роки — роки юності. До “рівненських” відносяться “Сліпий музикант”, “Брати Менделі”, автобіографічна повість “Історія мого сучасника” та інші. До речі, всім відома повість “Діти підземелля” — перероблений спеціально для шкільної програми твір “У поганому товаристві” (ще за життя письменника).
На згадку про Володимира Короленка нам лишились плити на могилах його батька Галактіона, тодішнього повітового судді, й сестри. На могилі батька плиту міняли після Другої світової, а плита на могилі сестри була встановлена ще у дореволюційні часи.
На жаль, до цього часу не споруджено пам’ятник письменнику. Хоча десять років тому, до 140 річниці, працівники краєзнавчого музею планували це організувати. Вже й місце вибрали — на вулиці Короленка, поблизу Будинку одягу. Один з рівненських митців Олександр Данилов навіть зробив макет скульптури, який пізніше експонувався у музеї. Але через тодішні політичні перипетії Короленко опинився на задньому плані. Встановили лише меморіальну дошку на фасаді музею. Сьогодні ж про пам’ятник ніхто й не згадує. Заступник начальника управління містобудування та архітектури Леонід Закревський каже, що зараз це питання порушувати нікому — музей грошей не має, а коштів, виділених з бюджету, не вистачає навіть на те, щоб відреставрувати вже існуючі скульптури.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ