Ми у Facebook
24.07.2003, 09:17

27 липня — День працівників торгівлі В умовах здорової конкуренції

Напередодні Дня працівників торгівлі наш кореспондент зустрівся із заступником начальника обласного управління зовнішніх економічних зв’язків, торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування населення Іваном Яремчуком і попросив його розповісти про роботу працівників галузі.
— Вже восьмий раз ми відзначаємо професійне свято працівників торгівлі у загальнодержавному масштабі, — каже Іван Яремчук. — Це чергова віха і той короткий перепочинок у швидкоплинних буднях, коли можна зібратися разом і висловити вдячність людям, котрих поважаємо і цінуємо за їх нелегку працю. Бо торгівля завжди була і є соціально важливою сферою економіки, показником добробуту населення.
— Що можна сказати про сьогодення торговельної галузі нашої області?
— За останні роки в сфері торгівлі відбулося чимало позитивних змін, зокрема, зросла кількість підприємств, які стали окрасою міст і сіл нашого краю, поліпшується культура обслуговування. У п’яти райцентрах відкрито сучасні підприємства торгівлі “Рікос” (типу супермаркет), введено у дію торговий центр “Тріумф” у Демидівці, кафе “Асторія” та “Європа” у Рівному, кафе “Асторія” у Костополі, ресторан “Дубно” у Дубні. Прекрасним місцем відпочинку для молоді стали нововідкриті заклади громадського харчування — кафе “Челентано” і “Метро” у Рівному та дискобар “Диско” у Костополі. Розширюється асортимент товарів у магазинах. Так, у супермаркеті ПП “Оболонь”, що в селищі Рокитному, налічується понад п’ять тисяч найменувань товарів, в тому числі чотири тисячі — продовольчих. Середньомісячний товарооборот цього закладу складає 1 — 1,2 мільйона гривень.
Підприємствам торгівлі та населенню надають послуги більше сотні оптових баз та гуртовень. В області діє 70 стаціонарних ринків, які поступово перетворюються в сучасні торговельно-сервісні комплекси, такі, приміром, як ринки “Андріївський” та “Дубенський” в обласному центрі, “Катеринівський” у Здолбунові, ринки в Березному та Рокитному.
— А як виглядає торгівля області на загальнодержавному фоні?
— Варто сказати, що обсяг роздрібного товарообороту, включаючи громадське харчування, офіційно зареєстрованих підприємств усіх форм власності та господарювання за шість місяців цього року досяг 446,8 мільйона гривень. До відповідного періоду минулого року його ріст склав 124,6 відсотка. За темпами росту товарообороту ми займаємо третє місце серед областей України. З 1999 року спостерігається позитивна тенденція збільшення абсолютної суми товарообороту: з 307 мільйонів гривень у 1999 році до 797 мільйонів у 2002 році. За останні три роки середньомісячний роздрібний товарооборот на душу населення зріс майже у три рази і в цьому році складає 63 гривні. З цього показника у 1999 році ми займали 26 місце в Україні (останнє), а вже у першому півріччі цього року — 14-те.
— Які проблеми насамперед слід розв’язувати у галузі торгівлі?
— Передусім треба зробити так, щоб у кожному населеному пункті області функціонувало сучасне підприємство торгівлі з повним асортиментом продовольчих і промислових товарів. Слід також активізувати процеси перетворення ринків області в сучасні торговельно-сервісні комплекси. Більшої уваги потребує культура обслуговування, асортимент і якість товарів, що пропонуються споживачам. Ми ж — представники органів виконавчої влади — спрямовуємо свої зусилля на формування здорового конкурентного середовища для підприємств різних форм власності, стараємося розвивати сферу торгівлі так, щоб кожна сім’я і кожна людина, зокрема, отримала задоволення від праці наших торговельників.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ