Ми у Facebook
24.07.2003, 09:01

Євгенія Мосіюк: Коли мені важко, читаю Стуса

Депутат Рівнеради (фракція “Наша Україна”) Євгенія Мосіюк — одна з небагатьох представниць чарівної статі у нинішньому складі депутатського корпусу Рівнеради. З-поміж інших вона вирізняється неабиякою активністю: її часто можна бачити біля мікрофона під час сесійних засідань, вона буквально атакує виконавчі служби запитами та зверненнями, вимагаючи їхньої уваги до проблем округу.
— Пані Євгеніє, за даними нашого видання ви — одна з найдіяльніших депутатів Рівнеради. Чи вважаєте так само і що спонукає вас до роботи?
— Ніколи над цим не думала. Моя життєва позиція співпадає з програмними засадами Блоку Віктора Ющенка “Наша Україна”. Довіра людей до Блоку та до мене, як депутата, спонукає ставати на захист їхніх інтересів. Повірте, що роботи для кожного депутата у місті вистачає. За час виконання своїх обов’язків подала 53 депутатських звернення і запити. Найбільше їх адресовано міському голові Віктору Чайці.
— І яка ж доля цих запитів?
— Різна. Дехто з чиновників виконкому мені недвозначно заявляє, чим більше подаватиму запити, тим менше міська влада щось робитиме у моєму окрузі. Але до таких заяв ставлюся спокійно і вважаю, що незважаючи на подібні поради, депутат повинен виконувати свої обов’язки, реагуючи на проблеми виборців.
— Очевидно, маєте конкретні приклади зробленого в окрузі за вашим наполяганням?
— Так, маю. Включено до програми з водовідведення мікрорайон мого округу (вул. Пирогова, Княгиницького, Пересопницька). Замовлена технічна документація об’єктів, які допоможуть знизити рівень µрунтових вод у цьому мікрорайоні, контролюю розпочаті роботи на вул. Пирогова,9, за моїм наполяганням впорядковано декілька дворових територій. Розпочаті роботи з ремонту даху на вул. Кіквідзе, 26, відремонтовано дах на Кіквідзе, 22 та ін.
— Що найбільше вас тривожить у депутатській роботі?
— Як члена постійної депутатської комісії з питань будівництва, архітектури та землекористування Рівнеради, турбує часте порушення чинного законодавства у сфері земельних відносин. У місті на даний момент успішно діють майже 140 тимчасових споруд, яким Рівнерада не надала дозволу на продовження оренди землі, проте вони продовжують функціонувати. Часто при прийнятті рішень із так званих земельних питань порушується Земельний кодекс. Для прикладу, міською радою було виділено земельну ділянку фірмі “Альянс-Вест” на вул. Пересопницькій (тротуар біля магазину “Соні”). Більшість чомусь проігнорувала те, що тут проходять міські мережі, територія є власністю громади міста і відповідно до Земельного кодексу не може належати комусь одному.
— А земельні питання?
— Понад 2,5 тисячі мешканців міста перебувають у черзі на виділення земельних ділянок. За десять років практично ніхто з них не отримав землі, однак як у самому місті, так і довкола нього ростуть нові ошатні будинки. Можна було їх виставити на аукціон і поповнити міський бюджет або ж надавати відповідно до сформованої черги. Однак цього не відбувається
— Кого з представників виконавчої влади в Рівному вважаєте найбільш впливовим?
— Міського голову Віктора Чайку.
— А секретаря ради Андрія Грещука?
— Пан Грещук тісно співпрацює з фракцією “Наше місто”, однак ігнорує фракцію “Наша Україна”. Будь-які наші конструктивні пропозиції та ідеї, направлені на вирішення проблем рівнян, він не сприймає. За нами ж — 40 відсотків виборців.
— Хто з чиновників міської влади найбільше допоміг вам у вирішенні нагальних проблем округу?
— Перший заступник міського голови Олександр Кравчук. З ним пощастило вирішити питання ремонту системи опалення двох будинків на вул. Дорошенка (82, 82а), які не належали до комунальної власності міста.
— Знаю, що нещодавно депутатський корпус Рівнеради знайомився з досвідом роботи у сфері самоврядування Луцька. Які враження від перебування на Волині?
— Там працюють усі фабрики та заводи. Місто охайніше, архітектурний вигляд Луцька більш привабливий, немає вуличної торгівлі, впорядкована квартплата. На утримання міських чиновників там витрачають до двох з половиною мільйонів на рік. Натомість у Рівному — чотири мільйони.
— Останнім місцем вашої постійної роботи перед виборами 2002 року була облдержадміністрація. Чим закінчилася історія вашого судового позову до ОДА про поновлення на роботі?
— Судовий процес триває вже два роки. На останньому засіданні заслуховували свідків, які підтвердили те, що відбулася реорганізація, а не ліквідація управління і я була звільнена з політичних мотивів. Отож, маю підстави сподіватися, що буду поновлена на роботі.
— Ви ще й депутат, голова міської організації ПРП. Як до цілої купи обов’язків ставляться у сім’ї?
— З розумінням: чоловік та діти допомагають як у роботі, так і дома.
— Хто для вас є ідеалом?
— Василь Стус. Мені особливо близькі моральні принципи Василя Стуса. Коли важко, заново перечитую його “Листи до сина”.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ