Ми у Facebook
30.07.2003, 15:28

Шість небезпек літа

Іноді обставини складаються так, що впродовж усього літа доводиться працювати, а не гріти кісточки на пляжі. З цією сумною перспективою треба миритися. А щоб остаточно не зіпсувати літо, слід застрахувати себе від деяких сезонних неприємностей.
Небезпека 1: кондиціонер
Кондиціонер допомагає не здуріти в задушливому офісі і зберегти робочий настрій. Але саме він “обдаровує” нас застудами, бронхітами та іншими “приємностями”. Усе тому, що ми самі встановлюємо кондиціонер на занадто “холодний” режим. Ідеальний варіант — коли температура в приміщенні 21-24°С. Тоді ризик перегріву чи переохолодження виключений. Звісно, краще не сидіти поряд з кондиціонером чи у напрямку “вітру”.

Небезпека 2: протяги
У спеку будь-який свіжий вітерець сприймається як подарунок природи. Обережно: коли тіло розігріте, навіть найлегший протяг становить небезпеку для м’язів спини, шиї, попереку. До речі, застудити можна не тільки м’язи, а й нерви. Наслідки будуть більш серйозні. А тривале сидіння перед вентилятором може призвести до застуди і навіть до запалення легень.

Небезпека 3: морозиво
Морозиво! Що найприємніше у спекотний літній день? Але дві хвилини райської насолоди можуть обернутися двома тижнями ангіни. І все тому, що дехто ковтає холодні ласощі великими шматками. Намагайтеся повільно лизати його, і задоволення, до речі, протриває довше.

Небезпека 4: fast food
Якщо вранці забули поснідати, а в обід не змогли відірватися від роботи, то до вечора почуття голоду пересилює всі інші бажання. Вуличні заклади швидкого харчування — не вихід. Уявіть, що сосиска цілий день пролежала на 30-градусній спеці, і їсти відразу перехочеться. Навіть якщо в наметі стоїть холодильник, то подумайте, що його постійно відкривають і закривають. А температура більше 25 градусів — ідеальне середовище для розвитку хвороботворних бактерій.

Небезпека 5: алкоголь
Улітку причин випити достатньо. Один колега повернувся з відпустки і привіз кримського вина, а інший, навпаки, завтра їде відпочивати і “виставляється” перед товаришами по службі, що будуть за нього працювати. І взагалі, як кажуть, погода “шепоче”. Але незалежно від виду спиртного — горілка це, пиво чи слабоалкогольний коктейль — навіть у маленьких дозах у сполученні зі спекою воно здатне призвести до сумних наслідків, починаючи від загальної слабкості і закінчуючи захворюваннями серцево-судинної системи. Ніхто не агітує вести тверезий спосіб життя і відмовитися від свят. Просто влітку пити треба тільки в затінку і бажано після шести годин вечора плюс — на ситий шлунок.

Небезпека 6: зневоднення
Дехто намагається у спеку менше пити, щоб не упрівати. Але потіти людина все одно буде, нехай дещо менше. Проблема в тому, що організм почне витрачати необхідні йому запаси рідини, а в спеку людині треба пити набагато більше води, ніж узимку. Краще відмовитися від міцної кави. Бажано не приймати сечогінні препарати без призначення лікаря. Мінералка без газу і зелений чай — ось що потрібно у будь-яких кількостях.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ